Радиус (100км)

Вивидерм


  • Адреса: Васил Ѓоргов 34/3-4
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈9156 км
  • Локација: спроти црквата Св.Јован
Слика од локација

Фото и видео галерија

ВИВИДЕРМ е дерматолошко-естетска ординација, која се занимава со болести на кожата, во смисла на општи дерматолошки прегледи, кои опфаќаат прегледи на кожа, нокти и коса.
Се вршат и прегледи на деца и бебиња, и се даваат совети како после терапија да ја негуваат кожата да остане влажна и здрава.

Дерматолошки услуги кои ги нудиме:
-Специјалистички преглед и дијагностика на сите кожни заболувања
-Лекување на акни
-Дерматоскопски преглед на младежи
-Отстранување на кожни израстоци
-Алерголошки тестови
-Преглед, третман и дијагноза на сексуално преносливи болести
-Третман на проширени вени и капилари
-Отсранување на целулит (мезотерапија)
-Стопирање на прекумерно потење
-Третман против опаѓање на коса и брада
-Ботокс-третман за отсранување на брчки
-Филери-пополнување на брчки
-Хемиски пилинг
-Дермален ролер
-Козметички третман на лице
повеќе

Постови

Утринска на Телма / Utrinska na Telma

Уште една успешна Телма амбуланта. Со Др. Вангел Битољану-дерматовенеролог зборувавме за бактериски ...

Утринска на Телма / Utrinska na Telma

Со нашиот пријател Др. Вангел Битољану во Телма амбуланта зборувавме на многу актуелна тема, а тоа е ...

Утринска на Телма / Utrinska na Telma

Во Телма амбуланта со Др. Вангел Битољану зборувавме за Егземата и Атопичниот дерматит.

Timeline Photos

Промоција !!!Искористе го промотивниот период за стопирање на борите на вашето лице.На третманите ...

Timeline Photos

Пролетна промоција на трајно одстранување на влакна со најновиот,најбрзиот и најбезбеден ласер Ascle ...

Timeline Photos

Закажете термин на 070 641 498

Telma ambulanta - Kozni zaboluvanja, D-r Vangel Bitoljanu, dermatovenerolog

Утринска на Телма / Utrinska na Telma

Денешната Телма амбуланта е со одличниот дерматовенеролог Д-р Вангел Битољану, а зборуваме за честит ...
Слика од локација
Мапа
Купони

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи