Радиус (100км)

Вивидерм

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Васил Ѓоргов 34/3-4
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7850 км
  • Локација: спроти црквата Св.Јован

  • Телефон 2: 071 363625
  • Работно време: Пон - Чет од 09:00 до 16:00
    Пет од 09:00 до 18:30
    Саб од 10:00 до 12:30Слика од локација

Фото и видео галерија

ВИВИДЕРМ е дерматолошко-естетска ординација, која се занимава со болести на кожата, во смисла на општи дерматолошки прегледи, кои опфаќаат прегледи на кожа, нокти и коса.
Се вршат и прегледи на деца и бебиња, и се даваат совети како после терапија да ја негуваат кожата да остане влажна и здрава.

Дерматолошки услуги кои ги нудиме:
-Специјалистички преглед и дијагностика на сите кожни заболувања
-Лекување на акни
-Дерматоскопски преглед на младежи
-Отстранување на кожни израстоци
-Алерголошки тестови
-Преглед, третман и дијагноза на сексуално преносливи болести
-Третман на проширени вени и капилари
-Отсранување на целулит (мезотерапија)
-Стопирање на прекумерно потење
-Третман против опаѓање на коса и брада
-Ботокс-третман за отсранување на брчки
-Филери-пополнување на брчки
-Хемиски пилинг
-Дермален ролер
-Козметички третман на лице

Во ординацијата се работи и на естетски корекции како што се мезотерапија, микродермоабразија, хемиски пилинзи, аплицирање филери и ботокс, козметички третмани и третмани со плазма богата со тромбоцити.

Во дерматолошко-естетска ординација Вивидерм работи медицински персонал, д-р Вангел Битољану и д-р Вероника Давчева Битољану, со долгогодишно професионално искуство во дермато-венерологијата, подготвени во пресрет на потребите на пациентот со стручен совет, преглед и медицинско лекување.

Дерматолошко-естетска ординација e лоцирана во Скопје, спроти црквата Св.Јован, на ул. Васил Ѓоргов бр.34 лок.4 вл.3.
повеќе

Постови

Утринска на Телма / Utrinska na Telma

Уште една успешна Телма амбуланта со Др. Вангел Битољану-дерматовенеролог од ординацијата Vividerm. ...

Утринска на Телма / Utrinska na Telma

Во Телма амбуланта имавме прекрасен гостин и тема! Др. Вангел Битољану ја објаснуваше ХПВ инфекцијат ...

Photos from Vividerm's post

Ослободете се од несаканите влакна од несаканите флеки,акни и лузни на вашето тело со најдобриот лас ...

Утринска на Телма / Utrinska na Telma

Уште една успешна Телма амбуланта. Со Др. Вангел Битољану-дерматовенеролог зборувавме за бактериски ...

Утринска на Телма / Utrinska na Telma

Со нашиот пријател Др. Вангел Битољану во Телма амбуланта зборувавме на многу актуелна тема, а тоа е ...

Утринска на Телма / Utrinska na Telma

Во Телма амбуланта со Др. Вангел Битољану зборувавме за Егземата и Атопичниот дерматит.

Timeline Photos

Промоција !!!Искористе го промотивниот период за стопирање на борите на вашето лице.На третманите ...

Timeline Photos

Пролетна промоција на трајно одстранување на влакна со најновиот,најбрзиот и најбезбеден ласер Ascle ...
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Зашто логинот
Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи