Дерма плус

Работиме 6 дена во неделатаДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Јане Сандански 84-3/5
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10687 км
  • Локација: до ТЦ Бисер во нас. Аеродром

  • Телефон 2: 071 745923
  • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 20:00
    Саб од 10:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1692357021_87.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Со нашиот љубезен, професионален персонал и современата апаратура им помагаме на голем број луѓе да ги добијат потребните и посакувани резултати за здрава и убава кожа. Без разлика дали ви е потребна дијагноза, третман, интервенција или само консултација, ние сме секогаш тука за вас. Од почетокот па сè до денес, со помош на најновата технологија, овозможуваме врвни услуги, а нашите клиентите се сигурни дека не постои закана за нивното здравје. Разноликоста на третманите, како и стручноста, досега покажаа голем успех и на голем број клиенти им овозможија да се чувствуваат подобро во сопствената кожа и да бидат задоволни со својот изглед.

Дерматолошко естетска ординација со иновативен стил на работа, со слух за пациентите и доверлив пристап кон нивните проблеми и желби.

Ординацијата во своето портфолио нуди лепеза дерматолошки услуги, креирани за сигурно решение на секој Ваш проблем
- Дијагноза и следење бемки
- Третмани за лечење и отстранување акни
- Отстранување брадавици и капилари
- Лечење габични инфекции
- Отстранување на промени на кожата (со радиобранови)
- Алерголошки тестирања
- Биопсија на кожата
- Третмани за лице и тело
- Микродермоабразија
- Хемиски пилинг со и без овошни киселини
- Корекција на пигментација на кожата
- Филери
- Ботокс – сертифициран доктор за аплицирање на ботокс
- Отстранување на масни наслаги, стрии, целулит
- Епилација на лице и тело
- Дијагностика и лечење на полово-преносливи болести

Сместена во пријатно опкружување, опремена со најсовремена апаратура со која работат исклучиво стручни лица – специјалисти дерматовенеролози

- ASCLEPION MeDioStar NEXT – ДИОДЕН ЛАСЕР
- DERMA ROLLER
- RF - АПАРАТ ЗА РАДИОФРЕКВЕНЦИЈА
- НАСКОРО - MeDioStar NEXT ласер за отстранување на капилари и вени
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи