Виатор и Вектор

Работиме 7 дена во неделатаДостава

  • Адреса: бул.АСНОМ (АВНОЈ) 74-а
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7855 км
  • Локација: Спроти Спортски центар Јане Сандански

  • Телефон 2: 02 2454062
  • Факс: 02 2454064
  • Работно време: Пон - Нед од 08:30 до 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1574258686_11.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Виатор и Вектор ДОО Скопје е прва шпедиција во просториите на поранешна Југославија, со 50 годишна традиција и искуство во работењето. Имаме развиено сопствена мрежа на испостави на целата територија на Република Македонија и тоа :

Испостави во внатрешноста:

• Терминал Скопје, Аеродром Александар Велики
• Скопје, Битола, Куманово, Гевгелија, Струмица, Штип, Струга, Делчево и Кавадарци

Гранични испостави:

• Табановце, Ново Село, Кафасан, Богородица и Делчево

Тоа овозмозува навремено,брзо и квалитетно организирање на царинското посредување при увоз,извоз и транзит на стока. За таа цел ги поседуваме и сите потребни банкарски гаранции: за одложено плакање на царина и ДДВ, гаранција за привремен увоз , како и гаранција за обавување на транзитни стоки и тоа за секој вид на стока (акцизни-цигари, алкохол, нафта и нафтени деривати ....)

Преку нашиот доминатен сопственик Скупина Виатор и Вектор Љубљана Словенија застапени сме и во Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина,Чешка и Романија, а со тоа и можноста за нудење на дополнителни логистички услуги и на овие простори.

Стручноста на вработените е потврдена со 38-те лиценци издадени од Царинска Управа на Р.Македонија,врз база на успешно положениот испит за професионална компететност.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи