Техно Ауто

ПаркингЈавен превозРаботиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Јане Сандански 9-А лок.16
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7854 км
  • Локација: ТЦ 13-ти Ноември, Три Бисери

  • Телефон 2: 02 2463333
  • Факс: 02 2463333
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 08:00 до 13:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1458300915_62.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Камини на пелети thermoflux interio

Топловодни камини на пелети (печки на пелети)
Камини на пелети thermoflux interio 14 ( 14 kw )
Камини на пелети thermoflux interio 20 ( 20 kw )
• потполно автоматски камини на пелети (печки на пелети) за поврзување со инсталации за централно греење
• исклучително квалитетна изработка од сертифициран челик
• украсена со рачно изработена италијанска керамика и керамичко стакло преку кое имате прекрасна глетка на пламенот
• особено висок степен на искористување – 94%
• камините (печките) се компактни, опремени со суфистицирана автоматика, циркулациона пумпа, експанзионен сад, сигурносен вентил и вграден механизам за едноставно одржување и чистење
• имаат вграден резервар за пелети со капацитет од 30 kg

КАМИНИ НА ПЕЛЕТИ, ПЕЧКИ НА ПЕЛЕТИ THERMOFLUX INTERIO

Греењето на пелети во моментов е апсолутен хит бидејќи е два пати поевтино од греењето на нафта и струја, а дури и до три пати поевтино од греењето на индустриска струја. Со нашите котли и камини на пелети заштедувате, а сте потполно стоплени во секое време. Користењето и одржувањето на котлите и камини на пелети THERMOFLUX PELLING И INTERIO е многу едноставно како поради нивната конструкција така и поради самите физички карактеристики на пелетите (калориската моќност)

Задоволство ни е да Ви ја претставиме линијата на Камини на пелети INTERIO, топловодни печки наменети за спојување со инсталации за централно греење.

Поголемиот дел од енергијата ја пренесува на водата за загревање на радијаторите, а еден мал дел оддава преку стаклото.

Камините INTERIO со својата префинета изработка, функционалност и убавина ќе ги освојат сите ваши сетила. Претставуваат извонреден спој на модерен, уникатен дизајн и максимална економичност, а воодушевуваат со својот квалитет, брзина на загревање на просторот и комфорот кој го создаваат. Имаат висок степен на искористување 94%.

Ги карактеризира исклучително квалитетна изработка од сертифициран челик, а декорацијата ја надополнува рачно изработената италијанска керамика, додадена на горната плотна и страните на печката, која на INTERIO му дава нота на вонвременска елеганција.

Зависно Вашиот избор бојата на керамиката може да биде кармин црвена, бела или мермерна беж боја.

На предната страна имаат керамичко стакло отпорно на температури и над 750 °С. Пламенот кој се гледа преку стаклото создава прекрасна, многу пријатна атмосфера во Вашиот дом или работни простории, топлина која смирува и инспирира.

bez kamin INTERIO 14 i 20kWbord kamin INTERIO bel kamin INTERIO

Камини на пелети INTERIO се компактни, потполно опремени со вградени експанзионен сад, циркулациона пумпа и сигурносен вентил, а внатре во нив имаат и резервар за пелети со капацитет од 30 kg.

Автоматиката која е инкорпорирана во печката пружа удобност на потполно автоматско загревање на Вашиот дом со можност за многу детално и прецизно програмирање на палењето и гасењето со дневен и неделен тајмер ( дури и до 4 пати дневно палење и 4 пати дневно гасење ), при поврзување со собни термостати по постигнување на зададената (саканата) температура печката ја гасне, ја сведува на минимум својата работа се до следниот регистриран пад на температурата од страна на термостатот, со ова каминот прави огромна заштеда на енергенсот (пелетите) сведувајќи ја на минимум нивната потрошувачка.

Камините се со првокласен квалитет, сертифицирани со TÜV THÜRINGEN Сертификат за квалитет на Техничкиот Универзитет во Виена, Австрија (Technische Universität Wien), Сертификат TÜV NORD, a поседуваат и ISO 9001:2008 Сертификат, како и CE Сертификат.

повеќе
12%заштеда
Цена со ДДВ:182.500 ден.160.600 ден.

КАМИН ПЕЧКА НА ПЕЛЕТИ / KAMIN PECKA ...

12%заштеда
Цена со ДДВ:135.100 ден.118.888 ден.

КАМИН ПЕЧКА НА ПЕЛЕТИ / KAMIN PECKA ...

12%заштеда
Цена со ДДВ:312.000 ден.274.560 ден.

КОТЕЛ (ПЕЧКА) НА ПЕЛЕТИ THERMOFLUX ...

12%заштеда
Цена со ДДВ:256.875 ден.226.050 ден.

КОТЕЛ (ПЕЧКА) НА ПЕЛЕТИ THERMOFLUX ...

12%заштеда
Цена со ДДВ:184.602 ден.162.450 ден.

КОТЕЛ (ПЕЧКА) НА ПЕЛЕТИ THERMOFLUX ...

12%заштеда
Цена со ДДВ:174.602 ден.153.650 ден.

КОТЕЛ (ПЕЧКА) НА ПЕЛЕТИ THERMOFLUX ...

12%заштеда
Цена со ДДВ:164.148 ден.144.450 ден.

КОТЕЛ (ПЕЧКА) НА ПЕЛЕТИ THERMOFLUX ...

12%заштеда
Цена со ДДВ:274.660 ден.241.701 ден.

АВТОМАТСКИ КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ THERMOFL ...

12%заштеда
Цена со ДДВ:120.000 ден.105.600 ден.

КАМИН ПЕЧКА НА ПЕЛЕТИ / KAMIN PECKA ...

12%заштеда
Цена со ДДВ:115.500 ден.101.640 ден.

КАМИН ПЕЧКА НА ПЕЛЕТИ / KAMIN PECKA ...

12%заштеда
Цена со ДДВ:137.615 ден.121.101 ден.

КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ / KOTEL NA PELETI T ...

12%заштеда
Цена со ДДВ:141.704 ден.124.700 ден.

КОТЕЛ (ПЕЧКА) НА ПЕЛЕТИ THERMOFLUX ...

5%заштеда
Цена со ДДВ:15.474 ден.14.700 ден.

PEKPAN Панелни радијатори - сет од ...

5%заштеда
Цена со ДДВ:9.779 ден.9.290 ден.

PEKPAN Панелни радијатори 600mm x ‎ ...

5%заштеда
Цена со ДДВ:6.126 ден.5.820 ден.

PEKPAN Панелни радијатори 600mm x ‎ ...

5%заштеда
Цена со ДДВ:5.210 ден.4.950 ден.

ПАНЕЛНИ РАДИЈАТОРИ PEKPAN 600mm х 1 ...


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи