St.Velikomacenik Gorgi-Canaklija (Sv.Velikomacenik GJorgji-Чanaklija)


 • Address : s.Nova Maala
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7541 км


  /sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png


  Map

  Фитосанитарната инспекција на Република Српска во БиХ забрани увоз на пратка свежо грозје со потекло од Македонија, во износ од 20.730 килограми, поради ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Европската унија побара од германскиот производител на автомобили „Фолксваген“ на сите купувачи на дизел возила на компанијата, не само во Германија, туку и во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Регионалниот развој, соработката за развој на заеднички проекти во делот на инфраструктурата, како и „Планот за забрзување на растот“ и транзицијата кон ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Време зa читање: 2 минути Новата германска влада ќе наследи економија која бележи брз раст на активноста во последните месеци, покажа денешниот извештај на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Login on Golden Page

  UsernamePassword  New user ? | Forgot your password? | Cancel