Стојковска Маја

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Народен Фронт, ТЦ Беверли Хилс 19-А лок.10-Б
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км
  • Локација: Трговски Центар Беверли Хилс
Дејности:

адвокати


  • Работно време: Пон - Пет од 08:30 до 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1558425693_19.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Адвокат Маја Стојковска
Адвокатска канцеларија Маја Стојковска нуди адвокатски услуги од областа на правото. Примарна дејност е облигационото договорно право и наследното право како и застапување пред судовите и други државни органи, давање правни и консултантски услуги од сите области на деловното работење, работни односи, корпоративното управување, осигурување, граѓанско право, стопанско право, даночно право.

Г-ѓа Маја Стојковска e адвокат од Скопје, со 11 годишно искуство во секојдневното практикување и примена на правото. Со нејзиното долгогодишно искуство таа успешно обезбедува адвокатски и правни услуги во повеќе области на правото, следејќи ги секојдневните промени на правнита регулатива. Нејзините специјалности се: статусни промени во друштвата, корпоративно и деловно право, граѓанското право, особено облигационото и договорно право, граѓански судски постапки и управни постапки, наследно право и работни односи.

Во текот на работењето учествувала на многубројни обуки и семинари организирани од домашни и странски правни организации, при што се стекнала со големо правно искуство особено во областите на облигационото и наследното право.
Адвокат Маја Стојковска е овластен регистрационен агент за упис на основање, промени и бришење на сите видови трговски друштва во ЦРРМ.

Адвокатската канцеларија ги следи правните текови и е подготвена во секое време да одговори на секој правен предизвик.
Нашата основна мисија е заштита на правата на клиентите загарантирани со уставот и со позитивните законски прописи, а крајниот резултат е исполнување на интересот на клиентот. Тоа може да се постигне само со целосна и доследна примена на правото и посветено работење на интересите на клиентот, како и грижа за истиот. Во своето делување Адвокатската канцеларија Маја Стојковска во својата секојдневна работа со секој клиент засебно се води од принципите истрајност, ефикасност, прецизност, достапност, доверливост , посветеност и се во насока на обезбедување на правна заштита на правата и интересите и сигурност на секој клиент.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи