Стиринг Трејд

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаПлаќање со кредитни картичкиДостава

  • Адреса: Интернационални бригади 5-б
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7427 км
  • Локација: реон 80,комплекс Дојрана

  • Телефон 2: 075 268436
  • Факс: 02 3116326
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 17:00
    Саб од 08:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1424765222_46.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Водечка компанија во регионот за дистрибуција

Нашата компанија СТИРИНГ ТРЕЈД е една од водечките во регионот со главна дејност дистрибуција на резервни делови и моторни масла за патнички и лесни товарни возила.

Нашата компанија е основана во 2006 година тогаш како официјален застапник компанијата од Италија ORIGINAL BIRTH кој е реномиран производител и дистрибутер на високо квалитетни резервни делови. Со ORIGINAL BIRTH сме препознатливи на пазарот како специјалисти за делови од подвозје и тоа со следниот асортиман: спони (кратки и долги), рамења, јабучици, стабилизатори, држачи и лагери за амортизери, држачи за мотор и менувач, гумици за балансштангли, манжетни, лагери и главчини за тркала, капачиња за ладилници и садови за антифриз, штопни и шајбни за картер, распрсници за вода, куќишта за термостати и многу други.

Искуство повеќе години

Во 2009 година го проширивме асортиманот со сетови за ребрасти ремени и лагери за тркала како репрезенти на фирмата IMA Cusscinettiод Италија.

Кон крајот на 2010 година на македонскиот пазар го претставивме брендот PENNASOLкако дел од AVISTA Refeining & Trading Deutschland GmbH. Со PENNASOLнудиме широка палета на висикоквалитетни и сертифицирани моторни масла за патнички и товарни возила како и масла за индустрија сите произведени во Германија.

Како надополнување на програмата со масла но и како одговор на побарувањата на нашите партнери го проширување на асортиманот со опрема за масла како на пример пумпи за извлекување и полнење на масло, садови за собирање на масло, разни алати и друга сервисна опрема од фирмата APAC од Италија. Во склоп на асортиманот за сервисна опрема нудиме и дигалки (електромеханички и хидраулични) од реномираниот Италијански производител EURO LIFT.
повеќе
51%заштеда
36%заштеда
Цена со ДДВ:57.796 ден.36.580 ден.

Кабинет со рачен алат

20%заштеда
Цена со ДДВ:1.190 ден.952 ден.

IPD1000 Адитив

20%заштеда
Цена со ДДВ:2.500 ден.2.000 ден.

Моторно масло Pennasol 10w40 5w40 5 ...

20%заштеда
Цена со ДДВ:1.450 ден.1.160 ден.

GF 250 Средство за третман на метал ...

20%заштеда
Цена со ДДВ:1.190 ден.952 ден.

Адитив против мрзнење 1l за 1000l д ...

20%заштеда
Цена со ДДВ:2.600 ден.2.080 ден.

Пумпа рачна за вадење масло од буре

20%заштеда
Цена со ДДВ:72.900 ден.58.320 ден.

Количка со специјален алат, 7 фиоки

20%заштеда
Цена со ДДВ:1.350 ден.1.080 ден.

Пиксна за летва,со гумички

15%заштеда
Цена со ДДВ:293 ден.248 ден.

Лед светилка со магнет

15%заштеда
15%заштеда
Цена со ДДВ:280 ден.238 ден.

Антифриз Pennasol P12+ Концентрат 1 ...

8%заштеда
Цена со ДДВ:2.180 ден.1.990 ден.

Моторно масло Pennasol Super Light ...

7%заштеда
Цена со ДДВ:81 ден.75 ден.

Заштитен сет за сервис на возило

Цена со ДДВ:1.550 ден.

Мазалица-рачна


Видете ги нашите производи на
Слика од локацијаСлика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи