Подредување по

  • Термин
  • Растојание
  • Популарност
  • Рејтинг

Филтер по градови

  • Скопје
  • Прилеп
  • Велес
  • Струмица
  • Струга
  • Крушево
  • Кавадарци
  • Битола
  • Охрид
  • Штип
  • Куманово
  • Кичево
  • Тетово
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

  • Споменици
  • Музеи
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Споменици


Споменик на Ѓорче Петров


  • Адреса: кружен тек Ѓорче Петров
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7846 км

Дејности:

споменици

Споменик Паднати борци од НОБ


  • Адреса: Градски гробишта Бутел
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7849 км

Дејности:

споменици

Споменик ФСМ


  • Адреса: Орце Николов 116
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7850 км

Дејности:

споменици

Споменик на Гоце Делчев


  • Адреса: Градски парк
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км

Дејности:

споменици

Споменик Шмизла 3


  • Адреса: Градски парк
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км

Дејности:

споменици

Споменик на Васил Чакаларов


  • Адреса: кружен тек кај Католичка црква
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км

Дејности:

споменици

Споменик Св.Климент Охридски


  • Адреса: бул.Св.Климент Охридски
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км

Дејности:

споменици

Споменик на г.г.Доситеј


  • Адреса: Соборен хран Св.Климент Охридски
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км

Дејности:

споменици

Споменик Ослободителите на Скопје


  • Адреса: пред Влада на РМ
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км

Дејности:

споменици

Споменик на Јосип Броз Тито


  • Адреса: гимназија Јосип Броз Тито
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км

Дејности:

споменици

Споменик Симфонија на мирот


  • Адреса: Дом на градежници
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км

Дејности:

споменици

Споменик Сила, Слава и Победа


  • Адреса: Скопско Кале
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км

Дејности:

споменици

Споменик Мајкино скршено крило


  • Адреса: Васил Главинов
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км

Дејности:

споменици

Споменик Пајонска свештеничка


  • Адреса: Музеј на Македонија
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км

Дејности:

споменици

Споменик Музиканти


  • Адреса: Плоштад Македонија
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км

Дејности:

споменици

Споменик на Перо Наков и Панче Пешев


  • Адреса: Даме Груев 12
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км

Дејности:

споменици

Споменик на Христо Узунов


  • Адреса: Ловец
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км

Дејности:

споменици

Споменик на Димитрија Чуповски


  • Адреса: плоштад Македонија
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км

Дејности:

споменици

Споменик на Методија Андонов Ченто


  • Адреса: Плоштад Македонија
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км

Дејности:

споменици

Македонски Мемориален центар на холокаустот


  • Адреса: Еврејско Маало
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км

Дејности:

споменици

Мапа

– Монетарната политика е соодветна, а банкарскиот систем е здрав, потврдено е во Извештајот за Република Македонија за 2019 година, што го објави Извршниот ...
сите 36 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи