Сити Оптик

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Кеј 13-ти Ноември, ГТЦ кат 1 лок.3
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км
Дејности:

оптики


  • Телефон 2: 078 243966
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 20:30
    Саб од 10:00 до 15:00Фото и видео галерија

City Optics постои 11 години на македонскиот пазар со искусен и образован кадар од областа на оптиката и оптометријата.

Нудиме експресна и прецизна изработка на очила со најсовремен сет за изработка и вградување на леќи од компанијата Huvitz која е еден од светските лидери во своето поле.

Нашите оптометристи и оптичари ќе се погрижат за професионална контрола на вашиот вид, помош при избор на рамка, монофокални или прогресивни леќи со соодветна заштита за вашите очи како и обука за носење на контактни леќи.

Нашите клиенти добиваат целосно внимание и стручни совети за одржување на леќите за долготрајно носење и доколку настане билокаква штета на леќите купени и изработени од нашата оптика нудиме гаранција од 1 година и ќе бидат бесплатно заменети.

Работиме со контактните леќи од Soflex кои во комбинација со иновативните течности од Avizor кои се препорачани за овие леќи ќе добиете соодветна грижа за одлично здравје за вашите очи и долготрајно носење.

За очилата на нашите клиенти достапни се леќите од широката палета на Lensmak кои вклучуваат диоптриски и сончеви стакла во сите бои, како и би-фокални и мултифокални леќи изработени со free-form технологија кои гарантираат остар вид со леќи кои се изработени за најдобар естетски изглед. што е особено важно за леќите со поголема јачина.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи