Пребарувањето е оптимизирано за Shkup

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Shoqata zbuluese по градови

Kumanovë Ohër Shkup Shën Nikollë Veles

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Shoqata zbuluese

Metodia Mitevski-Brico


 • Adresa: Anton Popov 2 (Ognjan Prica)
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7425 км

Kategoritë:

shoqata zbuluese

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Shoqata e Skauteve te Maqedonise


 • Adresa: Kukushka 4-a
 • Vendi: Shkup

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Skuadra e parë skaut e Shkupit


 • Adresa: Kole Nedellkovski 20
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7424 км
 • Orari i punës: Ha - D nga 00:00 deri më 00:00

Kategoritë:

shoqata zbuluese

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Skuadra e skautëve -Ilinden


 • Adresa: Bul.Jane Sandanski 15
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7427 км

Kategoritë:

shoqata zbuluese

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Skuadra e skautëve Brakja Miladinovci


 • Adresa: Venijamin Maçukovski 13
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7426 км

Kategoritë:

shoqata zbuluese

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Skuadra e skautëve Galeb


 • Adresa: Shën Kiril dhe Metodij 38 mezanin (M.H.Jasmin)
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7425 км

Kategoritë:

shoqata zbuluese

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Goce Dellçev


 • Adresa: Sheshi Ilinden p.n.
 • Vendi: Shën Nikollë
 • Distanca: ≈7468 км
 • Orari i punës: Ha - Pr nga 16:00 deri më 20:00

Kategoritë:

shoqata zbuluese

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Skaut


 • Adresa: Goce Dellçev 28
 • Vendi: Kumanovë

Kategoritë:

shoqata zbuluese

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Skuadra e skautëve - Bran/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Skuadra e skautëve-Dimitar VllahovKategoritë:

shoqata zbuluese

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Mapa

Ако петтиот пакет мерки не се донесе до крајот на неделава, тројно повеќе текстилни работници ќе бидат пуштени на принуден одмор, предупредува Синдикатот за ...
сите 89 | | | веќе видена

Преку трите кредитни линии, Ковид 1, 2 и 3, од Развојната банка на Северна Македонија, обезбедени се ликвидни средства во вкупен износ од 44,1 милиони евра, ...
сите 37 | | | веќе видена

Наскоро акционерското друштво „Грозд“ на својот доминантен газда Васе Митев (поседува директно и преку фирма над 90 отсто од акциите) ќе му продаде над 2.700 ...
сите 4 | | | веќе видена

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj