Радиус (100км)

Шин хаи (Ѕвезден океан)

Работиме 7 дена во неделатаКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиДостава

  • Адреса: Лермонтова 19
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈9157 км
  • Локација: До Дом на градежници

  • Телефон 2: 075 287345
  • Работно време: Пон - Саб од 10:00 до 22:00Слика од локација

Фото и видео галерија

За љубителите на чај отсега во Ѕвезден Океан. Секој кој сака да ужива во уникатниот кинески амбиент, може да ја резервира традиционалната кинеска маса за чај каде може да ужива во пријатните вкусови на здравите кинески чаеви.
За прв пат за Вас во Ѕвезден Океан кинески мајстор со неговите специјалитети за тестенини карактеристични за северниот дел на Кина подготвени на лице место.

Ресторанот "Ѕвезден Океан" се наоѓа во срцето на главниот град.
На само една минута пешачење од Соборниот храм, позади Домот на градежници ќе го најдете местото што ги крие тајните на здравата исхрана.

Нашите гости се луѓе кои знаат да уживаат во својот оброк и сакаат да јадат свежа и вкусна храна. Знаеме дека звучи неверојатно, но нашите кувари се врвни професионалци и докажани мајстори на својот занает кои одлично ја познаваат кинеската кујна, токму поради фактот дека и самите се кинези. Како што гледате, кај нас нема ништо случајно. Ова место го направивме со многу внимание и многу љубов за да уживаме исто колку и вие... во најздравата и највкусната храна на светот!

ПРОМОЦИЈА
НА НОВИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ ВО
КИНЕСКИОТ РЕСТОРАН „ЅВЕЗДЕН ОКЕАН“
Нови свежи кинески салати!!!
Специјална цена од 120 денари, хранете се здраво и ефтино.
Ново за здрав доручек!!!
Традицинални тестенини од северна Кина подготвени од кинески мајстори за тесто, специјално за вас.
Ви нудиме голем избор на специјалитети мегу кои најпознатите Оризот со зеленчук во комбинација со Луто пилешко во слатко кисел сос, Пилешкото на царски начин со кикирики, Пилешкото со брокула итн. кои нема да Ве остават рамнодушни

ПОНУДА ЗА ДОРУЧЕК, РУЧЕК И ВЕЧЕРА

СО ДОСТАВА ДО КАНЦЕЛАРИЈА ИЛИ ДОМА

5 ВРСТИ НА ПАКЕТИ СО ГОЛЕМ ИЗБОР НА САЛАТИ И СУПИ, ПИЛЕШКО, СВИНСКО, ТЕЛЕШКО, ВЕГЕТАРИЈАНСКИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ, ОРИЗ И НУДЛС
ПОНУДАТА ВКЛУЧУВА ИЗБОР ОД 20 ВРСТИ НА СПЕЦИЈАЛИТЕТИ ВО КОМБИНАЦИЈА СО ОРИЗ ИЛИ НУДЛС

ПОВЕЛЕТЕ НАРАЧАЈТЕ!

АКЦИЈА- Ви нудиме достава секој ден од 10:00 до 22:00 часот со акција на бесплатна достава во сите реони за сума над 600, 1150 и 1650ден.

Достава и во недела од 12:00 до 22:00 часот
повеќе

Постови

media.giphy.com

Повелете овој месец во кинескиот ресторан Star Ocean до домот на градежници.30% попуст на сите веге ...

Timeline Photos

Дали сте ги пробале нашите шпагети со пилешко и кикирики во лут сос? Повелете во Kineski Restoran - ...

giphy.com

ммм... па зарем можете да одолеете? Ве чекаме во Kineski Restoran - Star Ocean!

Timeline Photos

How to Hold & Use Chopsticks the Right Way!

SUBSCRIBE TO YING & YANG LIVING: http://bit.ly/NgkdzZ VISIT WEBSITE: http://www.yingandyangliving.co ...

Timeline Photos

Повелете и вкусете го специјалитетот на денот!Суво луто говедско месо - крцкави парчиња месо во лут ...

media.giphy.com

Како да направите благо - лут сос на кинески начин...

Timeline Photos

Слика од локација
Мапа
Купони

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи