РЖ Техничка контрола

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: 16-та Македонска Бригада 18
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7853 км

  • Факс: 02 5514350
  • Работно време: Пон - Пет од 07:00 до 15:00Слика од локација

Фото и видео галерија

РЖ Техничка контрола e aкредитирана лабораторија за хемиски и механички испитувања во областа на металургијата.

Услуги
• Хемиска лабараторија
• Механичка лабараторија
• Металографска лабараторија
• Лабораторија за испитувања без разрушување

Визијата на РЖ Техничка контрола е да стане позната лабораторија за хемиска, металуршка и механичка анализа и анализа без разрушување на метали, метални делови и конструкции.

Мисијата на РЖ Техничка контрола е да влијае на квалитетот на металуршките производи и на безбедноста на металните конструкции вградени во овие производи со прецизна и навремена анализа.

РЖ Техничка контрола е основана во 1965 година, како дел од Рудници и Железарница ”Скопје”, како Централна лабораторија за хемиски и механички испитувања во областа на металургијата. Основната активност на РЖ Техничка контрола уште од почетоците била утврдување на квалитетот на металуршкото производство на челик.повеќе

Постови

Photos from RZ Tehnicka kontrola AD's post

Sertifikati za akreditacija

Photos from RZ Tehnicka kontrola AD's post

РЖ Техничка контрола е сертифицирана според ISO 9001:2000 и стандарди за управување со квалитетот од ...

Хемиска лабораторија

RZ Tehnicka kontrola AD

Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи