Ри-Еп

ПаркингРаботиме 6 дена во неделата

  • Адреса: Гоце Делчев 169
  • Место: Охрид
  • Оддалеченст: ≈7865 км

  • Телефон 2: 075 426631
  • Работно време: Пон - Саб од 08:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1489415714_61.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
Ри-Еп e компанија која поседува рудник за травертин и два погони за преработка.

Продукти:
• Плочи полирани
• Плочи антико
• Штокувани плочи
• Плочи натурал
• Буња
• Скалила
• Тули натурал
• Пескарена калдрма
• Масивни плочи
• Масивни производи

Во 2015 година рудникот е опремен со нови модерни, современи машини за експлоатација на травертин. Рудникот поседува и машини за производство на травертински блокови. Вредните раце на нашите вработени го обликуваат каменот со тоа му даваат нов живот. Искуството и знаењето се одлики на нашите вработени со кои се гордее нашата фирма. Годишниот капацитет на производство изнесува 2000м3 блокови за продажба, како и 8000м3 блокови томболини.

Машини:
• Багер
• Дијамантско јаже
• Товарна лопата
• Дупчалка за мермер и травертин
• Блоктејлери
• Индустриска кројачица за ластри и плочи
• Полирка со два калибратори и осум глави за полирање
• Заполнувалка за травертин
• Вибро када за пескарење
• Хидраулична преса за цепење на камен

Компанијата активно се занимава со експлоатациjа на травертин и негова преработка од 1995 година. Во 1997 година е изграден погон за призводство на масивни елементи кои се применети во употреба на преку педесет цркви и џамии во Македонија. Во 2000 година е изграден вториот погон кој е специјализиран за производство на плочи и плочести материјали со капацитет од 50.000 метри квадратни на годишно ниво. РИ-ЕП ДОО е извозно ориентирана компанија која има испорачано материјали за бројни објекти во земјите на Европската Унија, Холандија, Република Чешка, Република Словачка, Бугарија, Унгарија, Австрија, како и во Србија.

Наша цел е во Вашиот дом, зграда, улица, деловен простор, шопинг центар, ресторан, хотел, банки да создадеме место на обожување, создадено од камен кој ќе сјае и ќе биде вечен.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи