Rehau

Wi-Fi ZonëAir-kondicioner

  • Adresa: Boris Trajkovski (Prvomajska) 7 p.n.
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7429 км
  • Lokacioni: патот за Пинтија, пред Охис сврти лево

  • Telefon 2: 02 2460459
  • Faksi: 02 2403444
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1619700835_33.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto dhe video galeri

Современата технологија е составен дел од нашето секојдневие. Зошто не била и кај прозорците? Со РЕХАУ, се отворени сите можности – без оглед дали барате необичен дизајн, одржливи производи или паметни решенија.

Прозорци, кои се модерни, како и нашиот живот

РЕХАУ си постави задача да развие прозорци и врати, кои се модерни, како и нашиот живот. Тие ни го покажуваат светот, а се грижат и за свежиот воздух, додека се затворени. Тие можат да ги одвратат провалниците пред, да направат штета.

• RAU-FIPRO X
Најдобри соднос на светлина и видливост
Никогаш порано архитектурата не барала толку светлина, како денес. Огромен придонес за тоа имаа големите прозорци.

• RAU-FIPRO X Fenster
Неограничени перспективи
Прозорските продили од висококвалитетниот материјал РАУФИПРО ИКС (RAU-FIPRO X), достигнуваат стабилност на прозорците и со висина од 2,80 м. Истите може да се реализираат потполно функционално и безбедно – без дополнителни отвори за повеќе светлина. Особено тенките профили дополнително ги зголемуваат прозорските површини и обезбедуваат повеќе светлина.

• Panoramafenster und -türen
Подготвени за извонредни елементи
Со нашите подигачко-лизгачки врати се реализираат уникатни панорамски ефекти. Елементите со ширина до 10 м и висина на отворот од 2,70 м се изведуваат во разновиден дизајн, истовремено со различни начини на отварање.

РЕХАУ прозорците имаат оптимална заштита од провала. Класата на отпор може да се утврди според личните потреби за безбедност. Преку соодветни дополнителни мерки едноставно се реализира и класата на отпор RC 3.

Со РЕХАУ Смарт Гард
• Оптичките и акустичните сигнали му покажуваат на престапникот дека воопшто не треба ни да се обиде да изврши провала. Активното одвраќање спречува оштетување на прозорците и вратите.

• KALEIDO COLOR
Бои и форми според Ваш вкус

Програмата КАЛЕИДО КОЛОР нуди огромен избор на бои и дизајни. Зависно од бараниот изглед на профилот и структурата на неговата површина, се применуваат различни постапки, на пример лакирање или ламинирање со фолија. Со алуминиумскиот поклопец пак, прозорците добиваат висококвалитетен изглед на алуминиум. Резултат: преку 400 можности за дизајн на прозорците.

Се разбира совршено може да се комбинира, различен изглед на внатрешната и надворешната страна на прозорецот.
më shumë
Retail Price - VAT Included:Ask for price

RAUTITAN - home plumbing system

Retail Price - VAT Included:Ask for price

WINDOW PROFILE GENEO

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Plastic shaft

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Sewage pipes

Retail Price - VAT Included:Ask for price

ROOM REGULATOR TEMPERATURE


Shikoni prodhimet tona në
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj