Радио Мрежа Канал 77

Достапен интернетWi-Fi ЗонаРаботиме нон-стопКлиматизирано

  • Адреса: Франклин Рузвелт 4 лок.6
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10684 км
  • Локација: Капиштец

  • Факс: 02 3223122
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1525343927_44.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Радио Канал 77 започна со работа на 4-ти октомври 1991 година е прво ационално радио во Република Македонија. Радио Канал 77 е со седиште во Штип на адреса: 5-та Партиска Конференција 32А, во сопствен Мултимедијален центар и студио во Скопје на адреса: Франклин Рузвелт бр.4, локал 6.

Целна група на Радио Канал 77 се лица од 24 до 45 годишна возраст со тежиште на лица помеѓу 30 и 40 години, а одредувањето на целната фрупа е преку форматираната програма со динамична хитовска музика и говорни забавни содржини и кратки информативни изданија во текот на целиот ден.

Покриеноста на сингал на Радио Канал 77 е на 98 % од територијата на Македонија со посебен акцент на покриеност на целата патна инфраструктура.

Радио Канал 77 е единствена радио станица на територијата на Југоисточна Европа која рекламните пораки ги дистрибуира по систем на Splitting Advertising на 3 нивоа: национално, регионално на 4 макро региони и локално на 10 микро региони

Повеќе информации за програмата и нашата понудата може да прочитате на www.kanal77.mk
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи