Радио Мрежа Канал 77

Достапен интернетWi-Fi ЗонаРаботиме нон-стопКлиматизирано

  • Адреса: Франклин Рузвелт 4 лок.6
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7424 км
  • Локација: Капиштец

  • Факс: 02 3223122
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1525343927_44.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Програмата на Радио Канал 77 се емитува од Штип и Скопје и со дописничка мрежа од 14 градови од Република Македонија. Програмските содржини освен на радио се емитуваат и на нашата Веб страна и социјалните медиуми Фејсбук и Твитер.

Целна група на програмата на Радио Канал 77 се лица од 25 до 45 годишна возраст со тежиште на лица помеѓу 30 и 40 годишна возраст. За достигнување на нашата целна група, Радио Канал 77 емитува динамични говорни содржини кој се надополнети со кратки изданија на информативна програма, кој се продуцира од нашата новинарска екипа, и на сето ова се додава музика која се емитува на Радио Канал 77 а која е хибрид помеѓу Adult contemporary и Hot аdult contemporary.

Радио Канал 77 е единствена радио станица на територијата на Југоисточна Европа која рекламните пораки ги дистрибуира по систем Splitting Advertising на 3 нивоa:
• Национално рекламирање
• Регионално рекламирање на 4 макро региони, и
• Локално рекламирање на 10 микро региони.

Дистрибуцијата се врши преку 15 микробранови линковски фреквенции и 35 FM фреквенции. Програмата на Радио Канал 77 се емитува и преку WEB Streaming и преку IP и кабелски оператори во Македонија и регионот. Радио Канал 77 ги користи фреквенциите на третата радио мрежа на Република Македонија која е одобрена од International Telecommunication Union од Женева, регулаторно тело на Обединетите нации. Овие фреквенции се заштитени од IТU и координирани со соседните држави и истите слободно се емитуваат на територијата на Албанија, Србија, Косово, Бугарија и Грција во длабочина од 80 до 120 км.

Радио Канал 77 започна со работа на 4-ти октомври 1991 година и е прво приватно национално радио во Република Македонија. Од 5-ти јануари 2015 година Радио Канал 77 има обновена девет годишна Лиценца - Дозвола за радио емитување. Радио Канал 77 е членка на голем број домашни и странски меѓународни медиумски организации и учествува во многу промотивни проекти кои имаат социјален карактер и се во интерес на пошироката јавност. Нашата мисија е да му служиме на демократското и отворено општество и да ја развиваме граѓанската инцијатива во Република Македонија.

Радио Мрежа Канал 77 - Само хитови!
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи