Промедика Медикал Центар Дерматологија


 • Адреса: Св.Кирил и Методиј (М.Х.Јасмин) 50 кат 1
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10684 км


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1688468977_98.png?t=true&w=300&h=300


  Слика од локација
  Во Промедика медикал центар е и одделот дерматовенерологија. Овде се извршуваат дерматовенеролошки прегледи, но и ласерски третмани. Ласерските третмани се извршуваат со најновата генерација на Fotona ласерите кои обезбедуваат оптимален клинички исход. Ласер кабинетот располага со 2 типа Fotona ласери и тоа:

  Nd: YAG 1064 nm и
  Er: YAG 2940 nm,
  и како посебен апарат за ладење на кожата.


  Услуги

  - Дерматовенеролошки преглед
  - Консултација
  - Контролен преглед
  - Дермоскопија на една промена
  - Дермоскопија на цело тело
  - Венеролошки преглед / земање брис
  - Брис за Neisseria gonorrhoeae(Synlab)
  - Уретрален брис(Synlab)
  - HPV со генотипизација(PMF)
  - Трихоскопија
  - TwinLight(рејувенација на врат)
  - Smooth eye
  - Smooth eye 2 третмани
  - Ласерски третман за стимулација на раст на коса
  како и мнногу други интервенции.


  Во областа на дерматовенерологијата како врвен специјалист задолжен за вашето здравје е Д-р Ивана Панговска Бошњаковска Спец. по дерматологија.

  За сите дополнителни прашања или закажување на термин, контактирајте не на телефонот 02 3248475.
  повеќе
  Слика од локација
  Мапа

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи