Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Охрид
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Ресторани - пицерии
 • Ресторани
 • Апартмани и приватни соби - изнајмување
 • Достава на храна
 • Храна и пијалаци - испорака
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Пицерии во Охрид

АБВГДЃЕЖЗЅИЈКЛЉМНЊОПРСТЌУФХЦЧЏШ

Американо


 • Адреса: Бранко Шотра 4
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈10736 км
 • Работно време: Пон - Нед од 09:00 до 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ариз


 • Адреса: Гоце Делчев 62
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈10735 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Бато лѓ Липа


 • Адреса: с.Пештани
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈10745 км
 • Работно време: Пон - Нед од 09:00 до 14:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Валентино


 • Адреса: Јане Сандански 56
 • Место: Охрид

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вила Дионис


 • Адреса: нас.Лагадин
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈10742 км
 • Работно време: Пон - Нед од 00:00 до 00:00

Вила Дионис се наоѓа во елитната туристичка населба Лагадин, на 7км од Охрид.

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1530102570_7.png?t=true&w=300&h=300

Ди Анголо


 • Адреса: Петар Чаулев 31
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈10736 км
 • Работно време: Пон - Сре , Чет , Нед од 10:00 до 00:00 • Пет - Саб од 10:00 до 01:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Енџој


 • Адреса: Димитар Влахов 68
 • Место: Охрид

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Живел


 • Адреса: Кеј Македонија (Кеј Маршал Тито) 101
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈10737 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Инстинкт


 • Адреса: Св.Климент Охридски 120
 • Место: Охрид

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Калабриа


 • Адреса: Димитар Влахов 4
 • Место: Охрид

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Капоне


 • Адреса: бул.Туристичка лок.4
 • Место: Охрид

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Коза Ностра


 • Адреса: Коста Абраш 50
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈10736 км
 • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ла Пјаца


 • Адреса: Петар Чаулев 38
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈10736 км
 • Работно време: Пон - Саб од 10:00 до 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Леонардо


 • Адреса: Цар Самоил 33
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈10736 км
 • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 00:00 • Саб од 09:00 до 01:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Луна


 • Адреса: Димче Маленко 10
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈10736 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Лучија


 • Адреса: Димитар Влахов 59
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈10736 км
 • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 23:30 • Саб од 10:00 до 23:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Немо


 • Адреса: Цар Самоил 3
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈10736 км
 • Работно време: Пон - Саб од 09:00 до 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Пица Бар Котва 1974


 • Адреса: Кеј Македонија (Кеј Маршал Тито) 118
 • Место: Охрид

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Прова Пица (Pica to go)


 • Адреса: Партизанска 6
 • Место: Охрид

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Роки


 • Адреса: с.Пештани
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈10745 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Владата на Северна Македонија ја укина забраната за извоз на пченица и наполица, брашно од пченица и наполица и семе од сончоглед (кршено или дробено). Како ...
сите 105 | | | веќе видена

Светот мора да ги намали емисиите на стакленички гасови за најмалку една четвртина пред крајот на оваа деценија за да се постигне јаглеродна неутралност до ...
сите 66 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Голдман Сакс ја зголеми својата прогноза за цената на нафтата за оваа и 2023 година, бидејќи американската банка очекува намалувањето ...
сите 177 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи