Ореов Лад

ПаркингДозволено за миленичињаWi-Fi ЗонаРаботиме 7 дена во неделатаКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиДопуштено за деца

  • Адреса: ул.20, с.Сарај 5
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7845 км

  • Телефон 2: 070 279790
  • Факс: 02 2728999
  • Работно време: Пон - Нед од 08:00 до 00:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1596006227_14.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Ресторан Ореов Лад е фамилијарен, национален ресторан чии специјалитети се стари македонски јадења, а како куриозитет подготвуваме и храна од времето на Крали Марко.

Од неговото отварање во 1980 година па до денес, ресторан “Ореов Лад“ стана едно од најпријатните места за забава, разонода и прослави во Скопје. Лоциран е во западниот дел од градот, во спортско рекреативниот центар “Сарај”, на патот кон Матка.

Располагаме со: 180 седишта внатре во ресторанот и 250 седишта надвор, во прекрасната градина; базен со жива пастрмка во лето, 2 паркинг простора за околу 70 коли; детско игралиште; жива музика за време на викендите во зима и секој ден во лето и 2 подиума за танцување (внатре и надвор).

Нашиот персонал е тука за вас да ви ги овозможи следниве свечености: приватни вечери, свадби, бизнис средби, родендени, пензионирања, годишнини, приеми, коктел забави, промотивни активности и презентации.

Би сакале да ја нагласиме нашата професионална кетеринг услуга, со што ке ви овозможиме да ги угостите вашите гости во вашиот дом.

Нашиот тим ви стои на располагање, да ве поддржи и помогне при планирањето на вашите прослави, како и да ви ги овозможи дополнителните барања, како што се :
Аранжмани со цвеќе, балони, свеќи; специјални светлосни ефекти; различен тип на музика; фотограф, снимател и друго.

Се ова ке допринесе да вашата прослава биде посебна и особено интересна.
За дополнителни информации проверете го нашиот месечен календар на нашата веб страна или ве молиме да ги побарате нашите координатори за настани, кои секогаш се спремни да ви овозможат одлична
Верувајте во нас, а ние ќе ја оправдаме довербата.

Затоа, ова е нашата порака:

Посебен ресторан што нуди несекојдневно доживување
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи