Нутримедико


  • Адреса: Багдадска 15 лок.5
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7850 км

  • Факс: 02 3069702

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1580992639_01.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

„НутриМедико“ им дава стручна поддршка на сите лица што имаат потреба и определба да почнат и да одржуваат постојан здрав начин на живеење. За да се постигне ова, неопходно е:

-балансирање на сите здрави животни навики со постојаните предизвици на секојдневното живеење,
-доживотна определба и
-напор за задоволување на животните потреби коишто обезбедуваат чувство на физичко, ментално, професионално и социјално задоволство.

ПРИМЕНА НА НАЈНОВИТЕ СОЗНАНИЈА БАЗИРАНИ НА ДОКАЗИ

Успех не може да се постигне со трендовски пристап и методи што не се базират на познавање, докажани податоци и упорност.

ПРИДРЖУВАЊЕ КОН ЗАКОНОТ И ЕТИЧКИТЕ НОРМИ

Со етичкиот пристап во работењето ги почитуваме клиентите и севкупното опкружување.

РАЗБИРАЊЕ ЗА ЛУЃЕТО И РАЗЛИЧНОСТИТЕ

Ги прифаќаме луѓето такви какви што се, се поврзуваме со нив, добиваме сознанија за нив и го извлекуваме најдоброто од нив што помага во промена на стереотипното однесување.

ОДГОВОРНОСТ

Не прифаќаме изговор зошто тој има смисла само за оној што го створил.

ПОЧИТ КОН КЛИЕНТИТЕ И САМИТЕ СЕБЕ

Подготвени сме да ги слушаме зборовите на клиентот и одговорно пристапуваме кон интервенцијата за подобрување на неговиот животен стил или навики што е извор на почитта кон другите и самиот себе.

СОРАБОТКА

Воспоставуваме дух на соработка и така ги постигнуваме заедничките успеси.
Ние веруваме дека добрата соработка и комуникација со клиентите е многу битен елемент за успешен исход во решавањето на проблемите со практикување здрави животни навики и остварливо одржување на таквиот пристап и начин на живеење.

КООРДИНАЦИЈА

Нашите активности се координирани што е во основа интерес за постигнување на целта.

ДОСТАПНОСТ СПОРЕД ПОТРЕБА

Ние сме достапни според потреба што треба да ве води до зголемување на личната способност.

КОНТРОЛА

Причината поради која луѓето водат нездрав начин на живеење зависи директно од лошото поврзување на работите врз кои треба да имаaт контрола.

ИНТЕРАКТИВНОСТ

Здравиот животен стил е возбудлива интерактивна приказна, испреплетена со загатки и препреки што ги истражуваме, решаваме и надминуваме за да се постигне долгорочна и одржлива состојба.

ИСПЛАТЛИВОСТ НА ИНВЕСТИЦИЈАТА

Практикувањето на здравиот животен стил е најисплатливата инвестиција за подобро здравје и поквалитетен живот.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи