Медобил


  • Адреса: Кеј 13-ти Ноември б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7423 км
  • Локација: ГТЦ 2 спрат

  • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 20:00
    Саб од 10:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1715069636_1.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Првиот препарат на пазарот беше Медобил за слабеење, станувајќи водечки во својата група. Во првата година, скоро 90% од корисниците покажаа слабеење од 9 до 13 кг во 45 дена, подобрувајќи ја целокупната здравствена слика. Присутен е веќе 18 години на пазарот и го гарантираат илјадници корисници.

Вториот препарат, Медобил 3, антицелулитен, покажа ефект во 75 дена, целосно елиминирајќи го целулитот.

Поради довербата на корисниците, се работеше на усовршување на формулите, што доведе до нови производи како Медобил Актив Лајф за детоксификација и намалување на триглицеридите и лошиот холестерол. Исто така, се понудија и билни миксови за хемороиди и против болки при дисменореа.

Производите за козметичка употреба, како антицелулитно масло, крема и гел, станаа многу популарни. По нив пристигнаа и лифтинг лосион, крема против стрии и производи за коса.

Компанијата, водена од успехот, се прошири и започна соработка со странски компании за разни производи како хеланки за слабеење, антицелулитни масажери и други.

Медобил како компанија постојано се ангажира за одговорно и посветено задоволување на потребите на своите купувачи и корисници. Сите производи се 100% природни и не содржат додатоци како бои, адитиви или мириси.

На сите наши препарати редовно се вршат лабараториски и микробиолошки испитувања во Ј.З.О. Завод за здравствена заштита – Скопје. Како потврда за сигурност и безбедност на исправноста на нашите препарати е поседувањето имплементација на HACCAP систем.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи