Нексус

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Чедомир Миндеровиќ 20
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км
  • Локација: во близина на Соборниот Храм

  • Телефон 2: 075 214608
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1387360415_89.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Нексус е специјализирана компанија за локализирање на странски телевизиски содржини.

Нексус обезбедува:
• висококвалитетни преводи
• титлување
• синхронизација на странски телевизиски содржини и програми од сите јазици

Главното мото на компанијата е висок квалитет на услугите. Тоа го овозможува нашата широка мрежа на внимателно избрани и обучувани професионални преведувачи, лектори и стручни консултанти од различни области кои во процесот користат најсовремен софтвер и електронски алатки.

Нексус е формирана во 2008 година како компанија специјализирана за превод на телевизиски содржини. Низ селекција и обука, градевме мрежа на врвни преведувачи и лектори. Во исто време изградивме ефикасен систем на координација на работата, па станавме доверлив и сигурен партнер за нашите клиенти. Напорно работиме да ги задоволиме и најделикатните барања на нашите клиенти. Врвен приоритет за нас е почитувањето на роковите, при што квалитетот во ниту еден момент не се доведува во прашање.

Квалитетот на услугите, брзината, флексибилноста и индивидуалниот пристап кон клиентите наскоро донесоа резултати и Нексус прерасна во водечка компанија на пазарот во Македонија.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи