Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Veles
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Museums in Veles

Memorial house of Kosta Solev Racin (Спомен Куќа на Коста Солев Рацин)Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Memorial house of Vasl Glavinov (Спомен куќа на Васил Главинов)


 • Address : 9-ti Noemvri b.b.
 • Place: Veles

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Memorijalen muzejski kompleks vo s.Vrankovci


 • Address : s.Gorno Vrankovci
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7453 км
 • Working Hours: Mon - Sat from 08:00 to 16:00

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

National Museum


 • Address : 8-mi Septemvri 22 (Marsal Tito)
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7466 км
 • Working Hours: Mon - Sat from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Од денеска престана да важи Уредбата со законска сила за примена на Законот за акцизите за време на вонредна состојба, со што повторно стапи во сила Законот за ...
сите 106 | | | веќе видена

Пролонгирање на роковите за поднесување на годишни сметки и финансиски извештаи преку законски измени на Законот за трговски друштва со цел подобрување на ...
сите 86 | | | веќе видена

Депонентите на пропаднатата Еуростандард банка бараат Уставниот суд итно да решава по поднесената иницијатива од Адвокатското друштво „Кузмановски“ од 28 ...
сите 39 | | | веќе видена

ВФП Дивиденда е нов инвестициски фонд на пазарот во Македонија , кој отпочна со работа на 20.01.2021 година по претходно добиено решение од Комисијата за ...
сите 14 | | | веќе видена

Францускиот телекомуникациски гигант „Orange SA“ се врти и продава половина од својот удел во операторот на оптичка мрежа „Orange Concessions“ за 2,7 милијарди ...
сите 34 | | | веќе видена

Од „Гласен текстилец“ алармираат работниците да не потпишуваат спогодбени откази, затоа што ќе останат без надоместок за вработување од страна на Агенцијата за ...
сите 19 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel