Мн инжинеринг


  • Адреса: Никола Парапунов 33
  • Место: Гостивар


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1672051665_15.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Мн инжинеринг
МН Инжинеринг Лабораторија нуди услуги во областа за контрола на квалитет на градежните материјали.

Што правиме:
Бетонска лабораторија
•Не-деструктивно тестирање на бетон во градба со склерометар
•Деструктивно тестирање на бетон во градба со вадење бетонски јадра
•Дизајн на бетонска мешавина со претходно лабораториско испитување за сите типови бетон
•Дизајн на бетонска мешавина за монтажни елементи
•Целосно лабораториско и на лице место тестирање на свеж бетон - Конзистенција
•Врши комплетно лабораториско и теренско тестирање на зацврстен бетон како јачина на притисок
•Бетонски дизајн за сите типови структури во градежништво, градежништво и хидроградба
•Програма за квалитетот на бетонските и армирано-бетонските конструкции за сите видови структури во градежништвото и хидроградба

Геомеханичка и теренска лабораторија
•Претходно геотехничко лабораториско испитување за да се утврди носивоста на тлото на теренот за изградба на секакви видови на темели.
•Испитување динамички модул на деформација по метод со динамичка плоча и модул на стисливост по метод со статична кружна плоча
•Подготовка на извештаи и лабораториски документи од резултати на испитувања
•Испитување на физичко - механички карактеристики на агрегат и камен
•Советување околу квалитетните стандарди за материјалите и околу нивното можно подобрување

Контактирајте не за сите ваши прашања на на 070 688 979.
повеќе

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи