Маратон

Јавен превозWi-Fi ЗонаРаботиме нон-стопКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиДостапно за хендикепирани лица

  • Адреса: Даме Груев, ТЦ Палома Бјанка 16, кат 4
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км

  • Факс: 02 3290393
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1516087336_23.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

МАРАТОН е агенција која што се занимава со Outdoor Advertising, започнувајќи во 2005 година со Bus Advertising во Скопје, како концесионер за организирање рекламирање на автобусите на ЈСП СКОПЈЕ, а од 2016 година започнува и со Bus Station Advertising како концесионер за организирање рекламирање на новите автобуски постојки на ЈСП СКОПЈЕ.

ОБЕЗБЕДУВАМЕ ЦЕЛОСНА УСЛУГА ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ РЕКЛАМИРАЊЕ НА АВТОБУСИ И АВТОБУСКИ ПОСТOЈКИ ПРЕКУ:
- Избор на автобуси и релации
- Избор на лoкации и типови на автобуски постојки
- Закуп на автобуси и автобуски постојки
- Подготовка на идејно решение
- Подготовка за печатење
- Печатење и ламинирање на рекламните фолии во нашата печатница
- Поставување на рекламниот материјал на автобусите и автобуските постојки
- Мониторинг на брендираните автобуси и автобуски постојки
- Континуирано известување за избрендирани автобуси во сообраќај
- Чистење на рекламите од графити и замена на евентуално оштетени делови од рекламата во текот на кампањата
- Фотографии од автобусите во сообраќај
- Фотографии од брендирани автобуски постојки
- Отстранување на рекламниот материјал

ГАРАНТИРАМЕ ДЕКА РЕКЛАМАТА НА АВТОБУСОТ И АВТОБУСКАТА ПОСТОЈКА ПОСЛЕДНИОТ ДЕН ОД КАМПАЊАТА ЌЕ ИЗГЛЕДА ИСТО КАКО И ПРВИОТ ДЕН ПРЕКУ:
- Секојдневно спроведување мониторинг над избрендираните автобуси и автобуски постојки од нашиот мониторинг тим
- Замена на евентуално оштетени делови од рекламите
- Чистење на рекламите од графити
- Грижа автобусите да бидат редовно во сообраќај
- Дванаесет месечна гаранција за квалитетот на фолијата и изработката (УВ осетливост и избледување на фолијата, водоотпорност, одлепување на фолијата)

Сакате сите да Ве забележат?! Градот да Ве дознае?! РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ на двокатен автобус и автобуска постојка затоа што е медиум кој:
- има милионска публика во автобуси и автибуски постојки, и неброена публика на улица, во автомобили и други превозни средства, од домовите и други објекти...
- автобусот обезбедува рекламaта да "се вози" во просек 15км низ градот од 05-24 часот -овозможува рекламатa да биде видена до 20 пати во текот на денот на иста локација
- има рекламен простор забележлив од големи далечини и кој со ништо не може да биде попречен од другите учесници во сообраќајот
- автобуската постојка овозможува рекламата со внимание да биде видена од масовна публика превезувајќи се или чекајќи јавен превоз и да биде видена од сите други учесници во сообраќајот бидејќи се лоцирани покрај високофреквентни булевари и улици, велосипедски и пешачки патеки, молови, маркети, трговски центри и други значајни објекти
- автобусите и автобуските постојки соодветни се за рекламирање на сите дејности и трговски марки
- нудат можности за бескрајно креативно изразување и организирање несекојдневни настани
- моментално се најголем тренд на надворешно рекламирање
- обезбедуваат рекламирање по достапни и конкурентни цени.

За повеќе информации контактирајте MARATON BUS ADVERTISING тел. ++389 2 3 290 390; е- меил infо@maraton.com.mk; или посетете ја веб страницата: www.maraton.com.mk.
повеќе

Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи