Lux Medicus

Internet accessWi-Fi ZoneAirconditioned


  • Telephone 2: +389 78 447088
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1496126503_93.png?t=true&w=300&h=300


Photo of Location

Photo & Video Galery

Лукс Медикус е овластена ординација по медицина на труд со сопствена биохемиска лабораторија.
Основна дејност на Лукс медикус е :
-Систематски и периодични прегледи за вработени коишто се задолжителни.
-Лекарски уверенија за(вработување, виза и престој во странство, лиценци,и др . )
-Обука за прва помош на работно место-обуката се изведува во нашите простории од страна на овластен обучувач.
Лукс Медикус за своите потреби како и за потребите на пациентите во својата дејност вклучи и сопствена биохемиска лабораторија која работи со нова,модерна и современа лабораториска апаратура која ги задоволува потребите и барањата на пациентите и поставените меѓународни стандарди и во која можат да се извршат сите барани биохемиски анализи.
Нашата лабораторија е под целосен надзор и контрола на квалитетот од страна на PREVECAL за што има добиено и сертификат.
Лукс Медикус работи со високо стручен кадар во областа на медицина на трудот со Д-р Специјалист по медицина на трудот со над 30 годишно работно искуство.
Нашата ординација располага со мобилни екипи кои се целосно опремени за вршење на прегледи во просториите на работодавачот (без никакви пречки и застој во работата) и со капацитет од 100 -150 прегледи на ден .

more
Photo of Location
Map

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel