Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Струмица
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Училишта за странски јазици
 • Преведувачи
 • Едукативни центри
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Курсеви за јазик во Струмица

Академика


 • Адреса: Жртви на фашизмот 14
 • Место: Струмица

АБЦ


 • Адреса: Моша Пијаде 1
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈7542 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 21:00

Британика


 • Адреса: Васил Сурчев 01-а лок.6
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈7542 км

Британика


 • Адреса: Елка Јанкова 2
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈7544 км

ДМ Интернешнл стадис


 • Адреса: с.Босилово
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈7548 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 20:00

ДМ Интернешнл стадис


 • Адреса: с.Дабиле
 • Место: Струмица
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 20:00

Еду Спринг


 • Адреса: Братство Единство 7-2/3
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈7542 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 22:00

Јоска Свештарот


 • Адреса: Благој Јанков-Мучето б.б.
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈7542 км

Кул Скул


 • Адреса: Младинска 183
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈7543 км

Лингва нова


 • Адреса: Братство Единство 29
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈7542 км

Логос медиа


 • Адреса: Братство Единство 1
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈7543 км

Степ ап


 • Адреса: Братство Единство б.б.
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈7543 км

Хелен Дорон-Струмица


 • Адреса: Панде Кујумџиев 28
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈7543 км

Мапа

Германскиот автомобилски гигант „Фолксваген“ повторно ја одложи одлуката за изградба на нов производен погон во Турција. -Имаме уште време и можеме тоа сигурно ...
сите 15 | | | веќе видена

Со новиот Закон за енергетска ефикасност кој од вчера официјално влезе во сила, се овозможи реализација на долгорочни договори за енергетски услуги од страна ...
сите 47 | | | веќе видена

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи