Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Прилеп
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Училишта за странски јазици
 • Преведувачи - судски
 • Приватни часови (јазични)
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Курсеви за јазик во Прилеп

Англиски-Солески Борис


 • Адреса: Коста Абрашевиќ 45
 • Место: Прилеп
 • Работно време: Пон - Саб од 18:00 до 20:00

Димико Ели


 • Адреса: Браќа Ламески 20-а
 • Место: Прилеп
 • Работно време: Пон - Саб од 13:00 до 20:00

Ѕвон


 • Адреса: Цане Коњарец 36-А
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7903 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 20:00
 • Пауза: Пон - Пет од 12:00 до 17:00

Јазичен Пулс


 • Адреса: бул.Гоце Делчев 49-а/8
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7902 км
 • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 20:00

Пауза Пон-Пет 14-16ч

Логос оксфорд


 • Адреса: 11-ти Октомври 55
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7902 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 22:00

Логос Оксфорд


 • Адреса: Рампо Левката 6
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7902 км
 • Работно време: Пон - Пет од 11:00 до 18:00

Темза


 • Адреса: Кеј 9-ти Септември 1/8
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7902 км
 • Работно време: Пон - Пет од 16:00 до 20:00

Центар за едукација МИБ ОНИЗ


 • Адреса: Републиканска 39
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7902 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:30

Мапа

Партнерство за подобра бизнис регулатива одржа Форум за стимулирање на растот на работната сила во ИКТ индустријата. Целта на настанот беше да се презентираат ...
сите 83 | | | веќе видена

Генералниот директор на АД Електрани на Македонија (ЕСМ), Васко Ковачевски, во Богданци порача дека тамошниот ветерен парк ќе се проширува со поголеми и ...
сите 4 | | | веќе видена

Ново Volvo Car Финансирање со фиксна каматна стапка од 4,5%! По отворањето на новиот салон на Volvo Cars во Скопје, компанијата Премиум АГС деновиве претстави ...
сите 9 | | | веќе видена

Фундаментите на економијата се солидни. Трендовите во економијата се добри. Растот за годинава е ревидиран на 3,2 проценти, а во наредната година се очекува да ...
сите 24 | | | веќе видена

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи