Пребарувањето е оптимизирано за Скопје

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Скопје
 • Софија
 • Белград
 • Битола
 • Ankara
 • Виена
 • Рим
 • Bucharest
 • Budapest
 • Берлин
 • Загреб
 • Тирана
 • Стокхолм
 • Охрид
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Амбасади и конзулати на република македонија во странство
 • Амбасади и конзулати во република македонија
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

Конзулати


Турција-Амбасада во Анкара


 • Адреса: Karaca sokak 24-5/6 Gaziosmanpasha
 • Место: Ankara

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Турција-Амбасада во Истанбул


 • Адреса: Inonu Cad. Ucler apt.20/5 Gumussuyu/Taksim
 • Место: Истамбул

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Турција-Конзулат


 • Адреса: Широк Сокак (Маршал Тито) 154/26
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7908 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Украина-Конзулат


 • Адреса: Широк Сокак (Маршал Тито) 91
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7908 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Унгарија-Конзулат


 • Адреса: Широк Сокак (Маршал Тито) 91
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7908 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Финска-Амбасада во Хрватска


 • Адреса: Мирамарска 23
 • Место: Загреб

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Француски Конзулат


 • Адреса: Широк Сокак (Маршал Тито) 42
 • Место: Битола

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Хрватска-Амбасада во Загреб


 • Адреса: Краља Звонимира 6/1
 • Место: Загреб

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Шпанија-Амбасада во Мадрид


 • Адреса: Calle Don Ramon de la Cruz, 107 2B
 • Место: Madrid

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Шри Ланка-Амбасада во Австрија


 • Адреса: Веирингерграсе 33/35
 • Место: Виена

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Време зa читање: 2 минути Една од најчестите штети во домот е поплава во тоалет од оштетена или лоша инсталација, или расипан уред. ДОМИ Комплет полисата за ...
сите 20 | | | веќе видена

Цената на становите во Скопје бележи постојан раст од почетокот на годинава. Во третиот квартал годинава, според податоците на Народната банка, недвижностите ...
сите 25 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Проекциите на Народната банка, коишто се многу блиску до проекциите на меѓународните финансиски институции, упатуваат на натамошно ...
сите 37 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи