Клима комерц

Работиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: М.Т.Гологанов (Иво Лола Рибар) 72
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7423 км
  • Локација: пред Веро кога се оди од Центар, до Топ шоп

  • Телефон 2: 075 219725
  • Факс: 02 3074140
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 08:00 до 13:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1387359299_1.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Клима комерц
Компанијата КЛИМА-КОМЕРЦ се занимава со увоз–извоз, трговија, продажба на големо и мало, сервисирање и монтажа на опрема за греење, климатизација и вентилација. Обезбедуваме комплетна инженеринг услуга, од проектирање, до набавка, монтажа и сервисирање на системите за греење, климатизација и вентилација.

Овластен застапник сме на словенечката фирма КЛИМА - Цеље и тоа на програмата за вентилација, што значи дека ги увезуваме сите видови вентилатори - коаксијални, центрифугални, кровни, во „Ex“ изведба, топловодни калорифери и каналски вентилатори.

Вршиме монтажа и сервис на опремата која се вградува во мали и големи објекти, како:
• Производствени хали
• Индивидуални објекти
• Станови

Изведуваме комплетна каналска вентилација на објекти, кафеани, кујни, кафулиња и производни хали. Воедно, КЛИМА-КОМЕРЦ ги изведува и сите видови на топловодно греење, како и гасно греење со плински греалки погодни за отворени тераси. Изведуваме и комплетна климатизација на мали и големи објекти, со монтирање на разни видови клима уреди, како: каналски, сплит–системи, VRV – системи, касетни системи, топлински пумпи..

Компанијата располага со сопствен сервис за сервисирање на опремата што ја увезуваме и продаваме, како и на сите проекти што сме ги изведувале, а има и посебна сервис служба за нивно одржување.

За сите дополнителни прашања и информации посетете не во нашата канцеларија на булевар М.Т.Гологанов (Иво Лола Рибар) 72 или на телефоните 070 219725 и 075 219725.
повеќе
Цена со ДДВ:650 ден.

Радијатор КЛАСИК

Цена со ДДВ:330 ден.

Радијаторски вентил Herz


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи