Иуте Кредит - дирекција

Достапен интернетWi-Fi ЗонаРаботиме 7 дена во неделатаРаботиме нон-стоп

  • Адреса: ул.1732, Комплекс Park Residence 4
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10683 км
  • Локација: Градски парк, блиску до река Вардар

  • Работно време: Пон - Саб од 08:00 до 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1601550450_39.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

ФД ИутеКредит Македонија ДООЕЛ е финансиско друштво кое работи врз основа на Решение издадено од Министерството за финансии на Република Македонија бр.13-4845/5 од 24.07.2017 година и е регистриран администратор на лични податоци од Дирекцијата за заштита на лични податоци.

Кредитираме НАЈБРЗО и НАЈКОМФОРНО!

Одговорно кредитирање

Секогаш ги советуваме клиентите дека отплатата на точниот износ на одреден датум е најдоброто и најефтино кредитно однесување, кое гарантира позитивна кредитна историја и можност за дополнителен кредит во иднина. Основна филозофија на работењето на IuteCredit е долгорочна соработка со нашите клиенти, а за да ја оствариме оваа цел настапуваме со целосни и искрени информации за личниот кредитен рејтинг и сите трошоци кои произлегуваат од договорот за кредит. Во специфичниот договор за кредит кој го потпишуваме со нашите клиенти, покрај општите услови секогаш се наведени и објаснети сите трошоци кои произлегуваат од кредитот и помагаат при одлучувањето.

Одлични услови

При аплицирањето за кредит сами го одредувате износот на кредитот и рокот во кој треба да го вратите и се тоа по одлични и транспарентни услови. Кредитите се наменети за физички лица – поединци и домаќинства. Основна парола е брзо, комфорно и одговорно кредитирање преку обезбедување на финансиска помош на голем број клиенти од сите нивоа на општеството – луѓе што вообичаено не може да биде услужени од страна на банките поради обемната документација, времето на чекање и износот на кредит, но имаат потреба од финансиска помош за задоволување на потрошувачките навики, стабилизирање на семејниот буџет или за започнување на сопствен бизнис.

Одговор на апликација за само 10 минути

Клиентите можат да аплицираат за кредит во било кое време он-лине или користејќи мобилни платформи а исплатата на ододбрените апликации се врши истиот или евентуално следниот работен ден. Им нудиме можност на клиентите да аплицираат за кредит само со приложување на документ за лична идентификација. Сите дополнителни податоци за менаџирање на ризикот ги обезбедуваме и проверуваме сами. Одговор по барањето за кредит се добива најдоцна за 10 минути по аплицирањето.

24/7 достапност преку мобилната апликација MyIute

Мобилната апликација MyIute овозможува брзо и лесно аплицирање за кредит од каде и да сте директно преку вашиот мобилен телефон. Преземете ја MyIute бесплатно од Google Play или App Store на овој линк и добијте -10% попуст на трошоци, увид во вашиот кредит 24/7 и многу други поволности и бенефиции.

Мисија

Креираме исклучително корисничко искуство во финансирањето на физички лица преку надминување на очекувањата на нашите корисници.

Визија

Потребата од услуги за брзо финансирање и пристап до пари ќе продолжи и во иднина. Ние сме дел од таа иднина, а исклучителното корисничко искуство кое го нудиме е причината поради која корисниците се враќаат кај нас.

Експозитури

Скопје Парк
ул. 1732 бр.4, Комплекс Park Residence, Скопје

Скопје Центар
бул. Партизански Одреди бр.14А-4, Скопје

Скопје Аеродром
бул. Јане Сандански бр. 79А

Скопје Чаир
Кемал Сејфула 2б

Битола
ул. Никола Тесла бр.51, Битола

Куманово
ул. Маршал Тито бр.1, Куманово

Струмица
ул. Благој Мучето бр.1, Струмица

Тетово
ул. Маршал Тито бр. 58, Тетово

Штип
ул. Ванчо Прке бр.1, локал 11, Штип
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи