ИЦС Груп

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: ул.164, спроти Скопски саем 46-а
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7426 км
  • Локација: Спроти Саем, кај кружен тек

  • Факс: 02 3109949
  • Работно време: Пон - Пет од 08:30 до 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1652703295_93.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

ИЦС Груп е овластен партнер за Македонија на водечки светскиот бренд за HVAC системи - DAIKIN од Јапонија.

Како проектанско - изведбена фирма, ИЦС ГРУП нуди:
• Проектирање и изведба на енергетско - ефикасни системи за греење, ладење и вентилација
• Техничко-консултантски услуги, надзор и ревизија
• Автоматизација и контрола на HVAC системи и комплетни ВМЅ решенија.
• Редовно одржување и сервисирање на опремата за греење, ладење и вентилација.

ИЦС Груп имплементира системи кои се современи технолошки, ефикасни и еколошки решенија за многу резиденцијални, комерцијални и индустриски објекти, преставени преку палетата производи од DAIKIN.
• VRV системи
• Чилери - водено ладени топлински пумпи
• Геотермални топлински пумпи
• Вентилоконвектори во сите изведби
• Клима комори
• Daikin Alterma - инвертерски топлински пумпи
• Сплит и мулти сплит инвертер клима уреди
• Прочистувачи на воздух
• Опрема за автоматска регулација

СЕРТИФИКАТИ И ЛИЦЕНЦИ
• HOME C°MFORT EXPERT е престижно признание кое DAIKIN го доделува на своите најдобри партнери – дистрибутери во една држава. Ова е знак кој може да го поседува само онаа компанија која има најголемо искуство со производите на DAIKIN. Партнерите кои DAIKIN ги одбира како дел од оваа програма, претходно се ставени на повеќе годишна анализа и истите треба да имаат поминато низа долготрајни селeкции, да располагаат со големо искуство, екипираност и беспрекорно познавање од производите и технологии на DAIKIN.
• ЛИЦЕНЦА Б - ИЦС ГРУП е специјализирана и лиценцирана за изведување на градби од втора категорија, со лиценца издадена од министерството за транспорт и врски на Република Македонија.
• Овластувања А и Б - Инженерите вработени во ИЦС ГРУП располагаат со овластувања А и Б за проектирање, изведба, надзор и ревизија.
• ИСО 9001-2004 - користење на системи за менаџирање со квалитетот на работењето - ИСО 14001 - 2008. Користење на системот за управување со околината.

ИЦС Груп во своето работење соработува и имплементира производи и од останативе европски производители на HVAC–опрема: SABIANA, CLINT, DYNAIR–Италија, KLIMA OPREMA, PROKLIMA–Хрватска и др.
повеќе
20%заштеда
Цена со ДДВ:242.800 ден.194.240 ден.

Daikin ALTHERMA 3 - топлотна пумпа

7%заштеда
Цена со ДДВ:51.800 ден.48.174 ден.

Daikin SENSIRA FTXF-35C/RXF-35C инв ...

7%заштеда
Цена со ДДВ:61.900 ден.57.567 ден.

Daikin SENSIRA FTXF-42C/RXF-42C инв ...

6%заштеда
Цена со ДДВ:69.700 ден.65.518 ден.

Daikin new SENSIRA FTXC-50C/RXC-50C ...

5%заштеда
Цена со ДДВ:46.900 ден.44.555 ден.

Daikin SENSIRA FTXC-35C/RXC-35C ин ...

5%заштеда
Цена со ДДВ:72.600 ден.68.970 ден.

DAIKIN инвертер клима уред SENSIRA ...

Цена со ДДВ:31.900 ден.

Daikin прочистувач на воздух -MC55W

Цена со ДДВ:42.500 ден.

Daikin прочистувач на воздух и овла ...

Цена со ДДВ:95.179 ден.

DAIKIN INVERTER клима уред - EMURA ...


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка



Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи