ИЦС Груп

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: ул.164 бр.46-а
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7853 км
  • Локација: Спроти Саем, кај кружен тек

  • Факс: 02 3109949
  • Работно време: Пон - Пет од 08:30 до 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1402995690_69.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

ИЦС Груп е овластен партнер за Македонија на водечки светскиот бренд за HVAC системи - DAIKIN од Јапонија.

Како проектанско - изведбена фирма, ИЦС ГРУП нуди:
• Проектирање и изведба на енергетско - ефикасни системи за греење, ладење и вентилација
• Техничко-консултантски услуги, надзор и ревизија
• Автоматизација и контрола на HVAC системи и комплетни ВМЅ решенија.
• Редовно одржување и сервисирање на опремата за греење, ладење и вентилација.

ИЦС Груп имплементира системи кои се современи технолошки, ефикасни и еколошки решенија за многу резиденцијални, комерцијални и индустриски објекти, преставени преку палетата производи од DAIKIN.
• VRV системи
• Чилери - водено ладени топлински пумпи
• Геотермални топлински пумпи
• Вентилоконвектори во сите изведби
• Клима комори
• Daikin Alterma - инвертерски топлински пумпи
• Сплит и мулти сплит инвертер клима уреди
• Прочистувачи на воздух
• Опрема за автоматска регулација

СЕРТИФИКАТИ И ЛИЦЕНЦИ
• HOME C°MFORT EXPERT е престижно признание кое DAIKIN го доделува на своите најдобри партнери – дистрибутери во една држава. Ова е знак кој може да го поседува само онаа компанија која има најголемо искуство со производите на DAIKIN. Партнерите кои DAIKIN ги одбира како дел од оваа програма, претходно се ставени на повеќе годишна анализа и истите треба да имаат поминато низа долготрајни селeкции, да располагаат со големо искуство, екипираност и беспрекорно познавање од производите и технологии на DAIKIN.
• ЛИЦЕНЦА Б - ИЦС ГРУП е специјализирана и лиценцирана за изведување на градби од втора категорија, со лиценца издадена од министерството за транспорт и врски на Република Македонија.
• Овластувања А и Б - Инженерите вработени во ИЦС ГРУП располагаат со овластувања А и Б за проектирање, изведба, надзор и ревизија.
• ИСО 9001-2004 - користење на системи за менаџирање со квалитетот на работењето - ИСО 14001 - 2008. Користење на системот за управување со околината.

ИЦС Груп во своето работење соработува и имплементира производи и од останативе европски производители на HVAC–опрема: SABIANA, CLINT, DYNAIR–Италија, KLIMA OPREMA, PROKLIMA–Хрватска и др.
повеќе
10%заштеда
Цена со ДДВ:29.500 ден.26.550 ден.

DAIKIN STREAMER прочистувач на возд ...

7%заштеда
Цена со ДДВ:42.900 ден.39.897 ден.

DAIKIN инвертер клима SENSIRA FTXC- ...

7%заштеда
Цена со ДДВ:45.500 ден.42.315 ден.

DAIKIN инвертер SENSIRA FTXF35A +RX ...

7%заштеда
Цена со ДДВ:36.900 ден.34.317 ден.

DAIKIN - УРУРУ ПРЕЧИСТУВАЧ - модел ...

5%заштеда
Цена со ДДВ:64.700 ден.61.465 ден.

DAIKIN инвертер клима уред SENSIRA ...

Цена со ДДВ:90.980 ден.

DAIKIN INVERTER клима уред - EMURA ...

Цена со ДДВ:99.508 ден.

DAIKIN инвертер клима PERFERA FTXM4 ...


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи