Хит 73

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: с.Камењане
  • Место: Тетово
  • Оддалеченст: ≈7394 км

  • Телефон 2: 070 224540
  • Факс: 044 391802
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 08:00 до 12:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1482747106_28.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Хит 73 e специјализиранa компанија за преработка и производство на млеко и млечни производи.

Млекарата е сместена во подножјето на Шар Планинa. Истата е основана од браќата Садри и Азем Хајдари и е присутна на Македонскиот пазар 20 години задоволувајќи ги барањата и потребите на своите потрошувачи. Производите на млекара ХИТ 73 последните години се застапени и на пазарите во регионот.

Производството на белото и биеното сирење, како и кашкавалот е од 100% свежо кравјо млеко кое секојдневно се откупува од над 1000 кооперанти од еколошки незагадениот Полошки регион во пазувите на Шар Планина. Дневниот откуп и преработка на свежо млеко изнесува 50 тони со што Млекарата ХИТ 73 се вбројува како едно од поголемите производствено – преработувачки капацитети во Р. Македонија. Покрај производите добиени од свежо кравјо млеко се произведуваат и растителни сирење и урда.

Од 2009 година во процесот на производство целосно се имплементирани ИСО (Iso) и Хасап (HASSAP) стандардите за производство на храна. Во 2015 година е добиена лиценца „А“ категорија за производство на млечни производи. Во 2016 година е добиен Халал (Halal) сертификат со што се признава квалитетот, стандардите и условите за производство, како и долгогодишните вложување во најсовремени технологии и технолошки процеси од страна на сопствениците на компанијата.

Хит 73 - Природата распослана на Вашата трпеза!
повеќе
Цена со ДДВ:Побарај цена

Кашкавал

Цена со ДДВ:Побарај цена

Биено сирење

Цена со ДДВ:Побарај цена

Бело сирење


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи