Gral Galery


  • Adresa: Bul.Shën Kliment Ohridski 45 lok.6
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7851 км

  • Telefon 2: 070 341306
  • Faksi: 02 3230615
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 09:00 deri më 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1586181024_52.png?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja

Foto dhe video galeri

Галеријата Грал е една од најистакнатите галерии во Скопје, Македонија. Изложувајќи ги оригиналните уметнички дела и скулптури од меѓународно признати уметници: Никола Мартиновски, Петар Мазев, Глигор Чемерски, Илија Пенушлиски, Рубенс Корубин, Миро Масин, Зани, Горјан, Владо Костов итн., Слики, цртежи, слики на свила и литографи од млади и нови уметници: Владимир Симеонов, Менсур Бојда, Елена Чемерска, Анастасија Величковска, Сали Ертунц, Филип Велковски, Ивана Мирчевска.

ГРАЛ исто така продава ликовни отпечатоци и постери од издавачите низ целиот свет и врши услуги како што се проценки, реставрација и врамување по желба. Сите претходно споменати го прави уметничкото јадро на ГРАЛ кон кое гравитираат уметници, креатори на уметноста и уметничките провајдери, а секако се повеќе и повеќе уметнички познавачи и уметнички колекционери.

Нашиот тим се обидува да ги смести дури и најпребирливите клиенти со насмевка и да ги исполни сите нивни желби, што ја прави галеријата Грал удобно и пријатно место.
më shumë

Shikoni prodhimet tona në
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj