Gellas BK  • Orari i punës: Ha - Pr nga 09:00 deri më 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1577096157_69.png?t=true&w=300&h=300


Foto dhe video galeri

Гелас БК
Нашето друштво за сметководство поседува знаење од локална и меѓународна сметководствена пракса. Нудиме комплетни сметководствени услуги.

Повеќе од ажурирање на податоци и пополнување на обрасци кај нас можете да се релаксирате во делот на дополнителните попратни обврски(платен промет, пријави, одјави) анализи на вашето работење, консултации, поддршка на вашата компанија.

Постоиме повеќе од 25 години. Нашето друштво е лиценцирано сметководствено биро со овластени сметководители со работно искуство. Нашето работење е усогласено со сите законски прописи, комплетно, ажурно и подготвени сме да одговориме на сите ваши потреби и барања.

Освен сметководство за трговски друштва имаме долгогодишно искуство со странски подружници(германски), здруженија на граѓани домашни и страшни, претставништва и екстериторијални организации.

Вршиме и професионална едукација на групи или индивидуално.

Референтна листа:
Билфингер, Сварко, Тисен, Кримсон, Алда, Ицемак, Прима лифт, Геноа , Канцеларија Гиз, Институт ГЕТЕ.

ФИНАНСИСКО СМЕТКОВОДСТВО

- Комплетна обработка на Вашите документи

ДОСТАВУВАЊЕ ПОДАТОЦИ ДО ИНСТИТУЦИИ

- Изработка на завршна сметка и доставување до ЦРМ и УЈП
- Доставување на сите други обрасци до сите институции

ПРЕСМЕТКА НА ПЛАТИ

- пресметка со боледувања, скратено и прекувремено работно време

ПРИЈАВА И ОДЈАВА НА ВРАБОТЕНИ

- Електронска пријава и одјава на работници

ДАНОЧНИ УСЛУГИ ЗА ФИЗИЧКИ ЛИЦА

- Физички лица кои имаат потреба од пресметка на ДДВ и ПД

ПРАВНИ СОВЕТИ

- ликвидација
më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj