Fragmat-mak

ParkingPunojmë 6 ditë në javëDërgesë

  • Adresa: Zona industriale p.n., lagj. Karposh
  • Vendi: Kumanovë
  • Distanca: ≈7862 км

  • Faksi: 031 437744
  • Orari i punës: Ha - Sh nga 07:00 deri më 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1415113728_46.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja

Foto dhe video galeri

FRAGMAT MAK është kompani e perzier slloveno – maqedone e cila merret me prodhimin e EPS (plastikë e zgjeruar) - stiropor.

Firma është regjistruar në fund të vitit 2003 kurse me prodhim filloi në Mars të vitit 2004 me 12 të punësuar, numri i të cilit sod u zmadhua në 19 punëtorë.

Pjesa strategjike e kompanisë FRAGMAT MAK është e bazuar në ndjekjen e standardeve botërore kur bëhet fjalë për plastikë të zgjëruar.

Në procesin e prodhimit përdoret vetëm të dhëna të pa përpunuara nga prodhues që kanë certivikatë ISO 9001 ose ISO 9002, që garanton kualitet në prodhimet e përfunduara.

FRAGMAT MAK është pjesë e grupacionit FRAGMAT, në përbërjen e të cilit gjendet edhe FRAGMAT TIM, FRAGMAT IZOLIRKA dhe DEMIT nga Slovenia, pastaj OKIPOR – Zagreb dhe Split, Kroaci, FRAGMAT IZOLIRKA Graçanicë, Bosnjë dhe Hercegovinë dhe TIM IZOLIRKA Shid, Serbi, që don të thot grupacioni FRAGMAT mbulon pjesë të madhe të tregut në Europën Jug-Lindore.

Kompania FRAGMAT MAK gjendet në lokacion shumë të bukur në vetë magjistralen Kumanovë – Sofi (Bulgari) si dhe smundëson mbulimin e tregjeve në:
- Maqedoni,
- Bulgari,
- Serbi dhe
- Kosovë.

Bëhet fjalë për fabrikë të re me sipërfaqe prej 3500 m2 , e ndërtuar në vend prej 5500 m2.

FRAGMAT MAK me prodhimet e saj zënë një pjesë të madhe në tregun e Maqedonisë dhe rreth 28% të shitjeve të përgjithshme është e fokusuar në tregjet e Bullgarisë, Kosovës, Shqipërisë, Serbisë dhe rreth 10% nga eksoprti i përgjithshëm realizohet në tregun Gjerman.

Në kursin e punës së saj fabrika nxjerri në prodhim edhe artikuj të ri, sic, janë shtylla dhe profilet e fasadave të zbukuruara, pastaj shumë inovacione në ndërtimtari, lehtësime të konstruimeve ndërmjetkatëshe (sistem FRAGMAT MK1 dhe MK2), mure fasadash të jashtëm nga stiropori (sistem FRAGMAT N31) për të cilën është dhënë dokument patentë nga Zyra shtetërore për pronësi industriale.

Këto prodhime kanë gjetur gjithë e më shumë aplikim në ndërtimin e objekteve të ndërtimit si në Maqedoni gjithashtu edhe në Bulgari e Serbi.

Krahas prodhimeve të EPS, FRAGMAT MAK merret me shitjen e të gjitha materialeve për kryerjen e fasadave:
- masa ngjitëse për EPS,
- rrjet qelqi,
- llajsne plastike për skute si dhe materiale përfundimtare: minerale, fasada akrilike dhe silikate nga prodhues me renome si ING-LULI Maqedoni, ROFIX dhe BAUMIT nga Austria.
më shumë
Retail Price - VAT Included:1.116 MKD

Bitumenska MTH masa

Retail Price - VAT Included:1.513 MKD

Bitumenska masa MBH

Retail Price - VAT Included:567 MKD

Poliazbitol

Retail Price - VAT Included:364 MKD

Bitulit

Retail Price - VAT Included:1.572 MKD

Kondor V4

Retail Price - VAT Included:1.289 MKD

Kondor V3

Retail Price - VAT Included:1.023 MKD

Izotem V4

Retail Price - VAT Included:866 MKD

Izotem V3

Retail Price - VAT Included:756 MKD

Kondorin V3 Fragmat

Retail Price - VAT Included:436 MKD

Ter hartija FRAGMAT

Retail Price - VAT Included:661 MKD

Пергамин Fragmat

Retail Price - VAT Included:38 MKD

FRAGMAT графитен стиропор

Retail Price - VAT Included:143 MKD

XPS - Stirodur

Retail Price - VAT Included:12 MKD

Декоративни лајсни

Retail Price - VAT Included:336 MKD

STIROTERMAL CLASSIC (ADAPT) - плочи ...

Retail Price - VAT Included:370 MKD

STIROTERMAL SILENT - плочи за подно ...


Shikoni prodhimet tona në
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj