Флуид проект

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Србија 9
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7855 км
  • Локација: 100 метри од Мотоцентар

  • Телефон 2: 02 3212767
  • Факс: 02 3212767
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1433764280_4.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Постројки за третман на отпадни води
Систем за третман на санитарна вода

Технолошкото решение за обработка на суровата вода се состои од следниве целини:

• Филтрација
• Омекнување
• Деминерализација
• Дезинфекција

Технолошките решениjа по фази се сертифицирани со правилник за третман на вода и NSF стандард.

Капацитет на системот изнесува 2500 Л/час
Систем за третман на отпадна вода

Постројката е изведена како компактна целина и претставува систем за прочистување на отпадната вода која ги исполнува сите законски и нормативни стандарди. Влезната комунална отпадна вода е со следниве карактеристики:

• ХПК 200 – 400mg/L
• БПК5 250 – 250 mg/L
• Суспендирани материи 200 – 300 mg/L
• pH 6-8

Номиналниот технолошки капацитет изнесува 10 ЕЖ, додека биолошкиот капацитет е 0,6 кгБПК5/ден. Технолошката постапка за прочистување на отпадните води е составена од:

• Егализација
• Аерација
• Кларификација
• Рециркулација

Физичко-хемиските карактеристики на обработената вода се следниве:

• ХПК 80 – 120 mg/L
• БПК 5 15 – 25mg/L
• pH 6 - 8
повеќе
Цена со ДДВ:160 ден.

Алгицид

Цена со ДДВ:140 ден.

pH Минус

Цена со ДДВ:2.030 ден.

Црево за подочистачка


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи