ЕтернаДент

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаКлиматизираноПлаќање со кредитни картички

  • Адреса: Орце Николов 190-1/1
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7849 км
  • Локација: Кај Мида-моторс,спроти Машински факултет

  • Телефон 2: 078 309147
  • Факс: 02 3091471
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 20:00
    Саб од 09:00 до 14:00Слика од локација

Фото и видео галерија

Здравите и убави заби значат добробит и квалитет на живот, а нашиот концепт е ЗДРАВИ ЗАБИ ЗА ЦЕЛ ЖИВОТ.

Секој пациент е исклучително важен и со своја индивидуална проблематика. Затоа одделуваме доволно време за откривање на проблемите и желбите на нашите пациенти. По стручната идентификација на затекнатата состојба, ги нудиме соодветните решенија, но и границата од која нема компромиси. Се работи безболно со најсовремени методи за обезболување на интервенциите.

Некои од техничките карактеристики на ЕТЕРНА дент се:
• Дигитална рентгенграфија, без зрачење
• Сонда за рано откривање на карцином во устата
• Ласерски, најсовремен третман на пародонтопатија
• Импланти – работиме со еден од петте најдобри имплантни системи во светот!
• Орално хируршки интервенции
• Врвна естетика – со LUMINEERS ЛАМИНАТИ, БЕЗ СТРУГАЊЕ И БОЛКА, што воедно овозможува и трајно белење
• Најмоќното професионално белење на забите
• При работата на корени на забите (при тн. „умртвување” на забите) користиме апарат за максимално прецизно, дигитално лоцирање на врвот на корените
• Лекување на пародонтопатија
• Пародонтална хирургија
• Протокол за хигиена во кој инструментите минуваат низ ултразвучно чистење, а по стерилизацијата специјално спакувани се отвораат непосредно пред работа со пациент (според АМЕРИКАНСКАТА ДЕНТАЛНА АСОЦИЈАЦИЈА-АДА)
• Комплетната документација за пациентот - од првиот третман во ЕТЕРНА дент се водат во индивидуални досиеа со помош на професионален стоматолошки компјутерски софтвер.

Сигурната насмевка има голем удел во успехот на приватен и деловен план на една личност, а наша задача е да направиме сé што е во наша можност Вашата насмевка од убава да ја претвориме во прекрасна!
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи