Енергија

Работиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Лондонска 1-а
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7422 км

  • Телефон 2: 02 3061467
  • Факс: 02 3061468
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 17:00
    Саб од 09:00 до 14:00Слика од локација

Фото и видео галерија

Енергија е компанија чија основна дејност опфаќа климатизација на јавни и административни објекти, спортски и комерцијални центри, деловни простории, станбени објекти, индивидуални објекти итн. Ладилна опрема во индустријата: ладилници за храна, тунели за замрзнување на разни продукти, кланици, млекарници, пивари, винарии, хемиска индустрија итн.

Во Енергија можеме да ви ги понудиме следниве производи и услуги:
• Опрема за греење, ладење, климатизација и вентилација
• Проектирање на системи за греење, ладење и климатизација
• Редовно одржување и сервис на опрема за греење, ладење и климатизација

Тимот на Енергија ви стои на располагање за испорака на голем опсег на опрема од светски реномирани производители на:
• чилери / топлински пумпи
• вентилоконвектори
• клима уреди (инвертер и fixed speed изведба)
• клима комори
• VRF системи
• опрема за ладење во ладилни комори

Енергија доо е формирана во 2005 година како компанија за продажба, проектирање и изведување на системи од областа на климатизација, ладење и греење. Следејќи ги светските стандарди и трендови и имплементирајќи ги во секојдневното работење Енергија континуирано го зголемува бројот на клиенти. Денес Енергија е препознатлива компанија во Македонија која асоцира на стручност, квалитет, професионалност и ефикасност. Во Енергија водиме сметка за потребите на своите клиенти, ги слушаме нивните потреби и заеднички соработуваме да го достигнеме најдоброто решение.
Тимот на Енергија ви стои на располагање околу вашите планови за набавка на опрема од светските производители на ладилници на течност (chiller-и), вентилаторски конвектори (fan coil), клима комори, клима уреди, топлински пумпи, компресори за индустриско ладење, кондензатори итн.

Мисија: Обезбедување врвна услуга за нашите клиенти земајќи ги во предвид сите апсекти од секојдневното работење и добивање на квалитетно и ефикасно решение во областа на греење, ладење и климатизација со ниски инвестициони и експлоатациони трошоци.
Визија: Ние сме насочени кон постигнување на врвни перформанси, и целиме кон постојан пораст и подобрување на позицијата на пазарот.

Во Енергија веруваме дека животот е постојана трка кон нешто подобро во она што го работиме, затоа ние сме посветени во нашата работа која овозможува цврста и лојална врска со нашите клиенти.
повеќе

Постови

Отворање на нов салон

Вечер полна со емоции, забава и одлична музика!Погледнете како помина отворањето на новиот салон на ...

Енергија ДОО - Референтна листа

Погледнете ја референтната листа на Енергија ДОО и поголемите проекти кои ги имаме реализирано.

Отворен новиот продажен салон, Инженеринг и Сервисен центар на Енергија ДОО

ЕНЕРГИЈА продолжи да ја шири својата продажна мрежа во Скопје, а овој пат на ред беше нов продажен с ...

ENERGIJA Vizbegovo Opening Party 2019

Енергија Визбегово објект бр.2 | 31.05.2019 | Вечер полна со емоции, забава, дружење, играње, смеење ...

Енергија ДОО - Референтна листа

Погледнете ја референтната листа на Енергија ДОО и поголемите проекти кои ги имаме реализирано.

Нов продажен салон

НАСКОРО во Визбегово, Скопје (локација: пред Пантер Мис)Нов продажен салон, инженеринг, сервис и м ...

ProCredit Bank Macedonia

Дали знаете дека со соодветен систем за ладење и греење може да ја намалите месечната потрошувачка н ...

Нов продажен салон

Наскоро во Визбегово, нов продажен салон на Енергија.На површина од 1400м2, најстручен сервис и усл ...
17%заштеда
Цена со ДДВ:39.590 ден.32.500 ден.

Haier Nebula 12 AS12NS1HRA / 1U12BS ...

17%заштеда
Цена со ДДВ:39.990 ден.33.000 ден.

Haier Aqua 12 AS12QSERA / 1U12BS3ER ...

16%заштеда
Цена со ДДВ:59.990 ден.49.990 ден.

Toshiba RAS-B16N3KV2-E1 TOSHIBA Suz ...

16%заштеда
Цена со ДДВ:57.990 ден.48.500 ден.

Haier Nebula 18 AS18NS1HRA / 1U18FS ...

14%заштеда
Цена со ДДВ:44.990 ден.38.490 ден.

Клима уред HAIER Tundra AS18TD2HRA ...

11%заштеда
Цена со ДДВ:78.990 ден.69.990 ден.

Toshiba RAS-B22N3KV2-E1 TOSHIBA Suz ...

10%заштеда
Цена со ДДВ:40.000 ден.35.990 ден.

Клима уред Carrier Ventus Supreme I ...

10%заштеда
Цена со ДДВ:39.590 ден.35.630 ден.

Клима уред HAIER Nebula Inverter

10%заштеда
Цена со ДДВ:40.990 ден.36.890 ден.

Клима уред HAIER Aqua Inverter

9%заштеда
Цена со ДДВ:38.490 ден.35.000 ден.

Haier TUNDRA Series inverter (R410)

4%заштеда
Цена со ДДВ:73.490 ден.69.900 ден.

Carrier Gold Xpower Inverter (R410A ...

Цена со ДДВ:24.990 ден.

Haier TIDE Green AS35TAMHRA/1U35YEM ...

Цена со ДДВ:24.990 ден.

Клима уред HAIER TIDE Green AS35TAM ...

Цена со ДДВ:250 ден.

Поп-канал

Цена со ДДВ:1.015 ден.

ПВЦ конзоли


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи