Радиус (100км)

Енергија

Работиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Лондонска 1-а
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7849 км

  • Телефон 2: 02 3061467
  • Факс: 02 3061468
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 17:00
    Саб од 09:00 до 14:00Слика од локација

Фото и видео галерија

Енергија е компанија чија основна дејност опфаќа климатизација на јавни и административни објекти, спортски и комерцијални центри, деловни простории, станбени објекти, индивидуални објекти итн. Ладилна опрема во индустријата: ладилници за храна, тунели за замрзнување на разни продукти, кланици, млекарници, пивари, винарии, хемиска индустрија итн.

Во Енергија можеме да ви ги понудиме следниве производи и услуги:
• Опрема за греење, ладење, климатизација и вентилација
• Проектирање на системи за греење, ладење и климатизација
• Редовно одржување и сервис на опрема за греење, ладење и климатизација

Тимот на Енергија ви стои на располагање за испорака на голем опсег на опрема од светски реномирани производители на:
• чилери / топлински пумпи
• вентилоконвектори
• клима уреди (инвертер и fixed speed изведба)
• клима комори
• VRF системи
• опрема за ладење во ладилни комори

Енергија доо е формирана во 2005 година како компанија за продажба, проектирање и изведување на системи од областа на климатизација, ладење и греење. Следејќи ги светските стандарди и трендови и имплементирајќи ги во секојдневното работење Енергија континуирано го зголемува бројот на клиенти. Денес Енергија е препознатлива компанија во Македонија која асоцира на стручност, квалитет, професионалност и ефикасност. Во Енергија водиме сметка за потребите на своите клиенти, ги слушаме нивните потреби и заеднички соработуваме да го достигнеме најдоброто решение.
Тимот на Енергија ви стои на располагање околу вашите планови за набавка на опрема од светските производители на ладилници на течност (chiller-и), вентилаторски конвектори (fan coil), клима комори, клима уреди, топлински пумпи, компресори за индустриско ладење, кондензатори итн.

Мисија: Обезбедување врвна услуга за нашите клиенти земајќи ги во предвид сите апсекти од секојдневното работење и добивање на квалитетно и ефикасно решение во областа на греење, ладење и климатизација со ниски инвестициони и експлоатациони трошоци.
Визија: Ние сме насочени кон постигнување на врвни перформанси, и целиме кон постојан пораст и подобрување на позицијата на пазарот.

Во Енергија веруваме дека животот е постојана трка кон нешто подобро во она што го работиме, затоа ние сме посветени во нашата работа која овозможува цврста и лојална врска со нашите клиенти.
повеќе

Постови

Carrier - turn to the experts

Одберете го најдоброто решение за вашиот дом.Најнова технологија, Wi-Fi можност за управување, тиво ...

Енергија ДОО - Референтна листа

Погледнете ја референтната листа на Енергија ДОО и поголемите проекти кои ги имаме реализирано.

Енергија ДОО - Референтна листа

Погледнете ја референтната листа на Енергија ДОО и поголемите проекти кои ги имаме реализирано.

Користење на топлински пумпи како најекономичен и најеколошки систем за греење и ладење

Сигурно секој од нас барем еднаш се запрашал и сериозно се загрижил за проблемот за глобалното затоп ...

Energija

Погледнете ја референтната листа на Енергија ДОО и поголемите проекти кои ги имаме реализирано.

Енергија ДОО - Референтна листа

Погледнете ја референтната листа на Енергија ДОО и поголемите проекти кои ги имаме реализирано.

CARRIER TOSHIBA Презентација – Винарија СТОБИ 2018

На 20.04.2018 се одржа традиционалната годишна презентација на Енергија за Carrier Toshiba производи ...

Енергија ДОО - Референтна листа

Погледнете ја референтната листа на Енергија ДОО и поголемите проекти кои ги имаме реализирано.
10%заштеда
Цена со ДДВ:28.990 ден.25.990 ден.

HAIER Tundra AS12TA2HRA / 1U12BE8ER ...

Цена со ДДВ:250 ден.

Поп-канал

Цена со ДДВ:1.015 ден.

ПВЦ конзоли

Цена со ДДВ:24 ден.

Црево за кондензат

5%заштеда
Цена со ДДВ:38.590 ден.36.661 ден.

Carrier iPlus inverter клима уред ( ...

12%заштеда
Цена со ДДВ:49.300 ден.43.300 ден.

CARRIER Xpower Gold Inverter Клима ...


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Зашто логинот
Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи