Енергија

Работиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Качанички пат б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7421 км

  • Телефон 2: 072 213590
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1684838129_13.bmp?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Енергија е компанија чија основна дејност опфаќа климатизација на јавни и административни објекти, спортски и комерцијални центри, деловни простории, станбени објекти, индивидуални објекти итн. Ладилна опрема во индустријата: ладилници за храна, тунели за замрзнување на разни продукти, кланици, млекарници, пивари, винарии, хемиска индустрија итн.

Во Енергија можеме да ви ги понудиме следниве производи и услуги:
• Опрема за греење, ладење, климатизација и вентилација
• Проектирање на системи за греење, ладење и климатизација
• Редовно одржување и сервис на опрема за греење, ладење и климатизација

Тимот на Енергија ви стои на располагање за испорака на голем опсег на опрема од светски реномирани производители на:
• чилери / топлински пумпи
• вентилоконвектори
• клима уреди (инвертер и fixed speed изведба)
• клима комори
• VRF системи
• опрема за ладење во ладилни комори

Енергија доо е формирана во 2005 година како компанија за продажба, проектирање и изведување на системи од областа на климатизација, ладење и греење. Следејќи ги светските стандарди и трендови и имплементирајќи ги во секојдневното работење Енергија континуирано го зголемува бројот на клиенти. Денес Енергија е препознатлива компанија во Македонија која асоцира на стручност, квалитет, професионалност и ефикасност. Во Енергија водиме сметка за потребите на своите клиенти, ги слушаме нивните потреби и заеднички соработуваме да го достигнеме најдоброто решение.
Тимот на Енергија ви стои на располагање околу вашите планови за набавка на опрема од светските производители на ладилници на течност (chiller-и), вентилаторски конвектори (fan coil), клима комори, клима уреди, топлински пумпи, компресори за индустриско ладење, кондензатори итн.

Мисија: Обезбедување врвна услуга за нашите клиенти земајќи ги во предвид сите апсекти од секојдневното работење и добивање на квалитетно и ефикасно решение во областа на греење, ладење и климатизација со ниски инвестициони и експлоатациони трошоци.
Визија: Ние сме насочени кон постигнување на врвни перформанси, и целиме кон постојан пораст и подобрување на позицијата на пазарот.

Во Енергија веруваме дека животот е постојана трка кон нешто подобро во она што го работиме, затоа ние сме посветени во нашата работа која овозможува цврста и лојална врска со нашите клиенти.
повеќе
23%заштеда
Цена со ДДВ:130.000 ден.100.000 ден.

TOSHIBA Shorai PREMIUM 2 Luxury inv ...

22%заштеда
Цена со ДДВ:39.990 ден.30.990 ден.

Клима уред Carrier 42QHB09D8SA / 38 ...

21%заштеда
Цена со ДДВ:115.000 ден.90.000 ден.

TOSHIBA Shorai PREMIUM 2 Luxury inv ...

21%заштеда
Цена со ДДВ:46.990 ден.36.990 ден.

Клима уред Carrier Superia inverter ...

20%заштеда
Цена со ДДВ:100.000 ден.80.000 ден.

TOSHIBA Shorai PREMIUM 18 Luxury in ...

17%заштеда
Цена со ДДВ:33.990 ден.27.990 ден.

Haier TUNDRA Green Series inverter ...

16%заштеда
Цена со ДДВ:78.990 ден.65.990 ден.

Toshiba Shorai Edge White

15%заштеда
Цена со ДДВ:32.000 ден.26.990 ден.

Клима уред Haier Revive inverter 3 ...

14%заштеда
Цена со ДДВ:93.990 ден.80.000 ден.

Toshiba RAS-B22N2KV2-E1 Suzumi Plus ...

14%заштеда
Цена со ДДВ:34.990 ден.29.990 ден.

Haier TUNDRA Green Series inverter ...

12%заштеда
Цена со ДДВ:64.990 ден.56.990 ден.

Toshiba RAS-B16J2KVG-Е / RAS-16J2AV ...

11%заштеда
Цена со ДДВ:43.990 ден.39.151 ден.

CARRIER Extreme inverter

8%заштеда
Цена со ДДВ:46.990 ден.42.990 ден.

CARRIER Extreme 2 inverter R32 42QH ...

8%заштеда
Цена со ДДВ:61.990 ден.56.990 ден.

TOSHIBA Seiya inverter

7%заштеда
Цена со ДДВ:64.990 ден.59.990 ден.

Toshiba RAS-B16J2KVG-Е / RAS-16E2AV ...

7%заштеда
Цена со ДДВ:76.000 ден.70.224 ден.

TOSHIBA Shorai Edge inverter


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи