Експертс

ПаркингДостава

  • Адреса: М.Т.Гологанов (Иво Лола Рибар) 149
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7849 км
  • Локација: карши ТЦ Олимпико

  • Факс: 02 3084871
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 09:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1641290928_41.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Основана во 1964 во Бреша од страна на браќата Камоци (Camozzi), вистински пионери во тој сектор, во почетокот компанија, а денес група компании посветени на низа различни сектори, главно ориентирани на машински алати и предилници. Сепак, како главна дејност останува производството на пневматски компоненти, лоцирано во провинцијата Бреша, со две фабрики во Polpenazze и во Lumezzane, кои се гордост на компанијата со високиот степен на автоматизација и технологија. Camozzi се гордее со своето производство со сертификати UNI EN ISO 9001 и UNI EN ISO 14001:2004, придржувајќи се кон безбедносните и еколошките стандарди и гарантирајќи широк спектар услуги: продажна мрежа која ја покрива цела Италија и силно присуство во странство со 21 огранок и 53 дистрибутери ширум светот; како врв на тоа, обезбедува и навремени пост-продажни услуги и програми за обука по мерка на клиентите.

Нивното производство вклучува комплетен асортиман пневматски компоненти кои се користат на полето на индустриската автоматизација:

Пневматски активатори

Контроли – Вентили

Третман: Филтри, регулатори на притисок и лубрикатори

Фитинзи и приклучоци

Вакум компоненти
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи