До Ре Ми

Работиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Кеј Димитар Влахов 15
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км
  • Локација: кај Младински културен центар

  • Факс: 02 3136458
  • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 18:00
    Саб од 10:00 до 14:00Фото и видео галерија

До Ре Ми е претпријатие за трговија, увоз и извоз на музички инструменти и проаудио опрема и е единствен овластен дистрибутер на асортиманот за Јамаха производите, со многубројни сертификати за успешно раководење на фирмата и долгогодишно искуство во задоволување на потребите на граѓаните при продажбата.

Фирмата постои од 1988 година, лоцирана во просторот на МКЦ - Кеј Димитар Влахов бр 15, Скопје. Нејзин управител е Данаил Дарковски-Дарко.

Безбројно е учеството на До Ре Ми при посредништво во снабдувањето со музички инструменти и опрема од Јамаха и други брендови на голем број основни и средни училишта, како и на универзитети, но и на многубројни сценски изведби на светски изведувачи и учесници на манифестации од типот на Скопски џез фестивал, Рок фест, Мак фест и многу други.

Голем број познати македонски уметници се наши соработници и користат Јамаха инструменти: Бодан Арсовски, Калиопи, Влатко Стефановски, Кокан Димушевски, Зоран Џорлев и уште многу други, а Јамаха инструменти користеа и Гоце Димитровски, Тодор Проевски.
повеќе

Постови

Yamaha BB234

Vo DoReMi

Bass Direct

Just in is this Yamaha BB234 in Vintage White - an amazing new bass for under £300!!http://bassdire ...

Yamaha Commercial Audio

Engineer Mark Woodcock uses PM7 for Poison Tour.http://www.yamahaproaudio.com/northamerica/en_us/n ...

Photos from Do Re Mi's post

НОВО! Steinberg UR-RT2/4 музичка карта во продажба од 10 07 '18The premium UR-RT series provides hi ...

Yamaha Gitarren Fans

Line 6 Amplifi TT Guitar Interface

 Amplifi TT Guitar Interface   TRANSFORM ANY ROOM INTO A JAM SPACE Jam, practice and record-anytime ...

Line 6 Europe

Достапна од Октомври '18 1345 eur

Yamaha Music Gulf

Two Yamahas, One Passion. Celebrating Yamaha Motors 63rd Anniversary.
50%заштеда
Цена со ДДВ:13.000 ден.6.500 ден.

Amplifi TT Guitar Interface

Цена со ДДВ:31.000 ден.

Студиски монитори Yamaha MSP7

Цена со ДДВ:40.200 ден.

Aлт саксофон AAS-100 - Eb Arnolds&S ...

Цена со ДДВ:40.000 ден.

Yamaha THR 100 H

10%заштеда
Цена со ДДВ:17.000 ден.15.300 ден.

Електрични тапани Yamaha DD 75

10%заштеда
Цена со ДДВ:35.000 ден.31.500 ден.

Акустични тапани Ludwig LC179

Цена со ДДВ:24.900 ден.

Електрична гитара

Цена со ДДВ:33.800 ден.

Синтисајзер

Цена со ДДВ:11.250 ден.

Tromba тромбон (пластичен) со футро ...

10%заштеда
Цена со ДДВ:172.300 ден.155.070 ден.

КЛАВИНОВА


Видете ги нашите производи на

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи