Деиксис

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Даме Крапчев 16/9
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7850 км
  • Локација: Дебар маало, дијагонално од Рамстор

  • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1490619389_77.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Деиксис е компанија со семејна историја во областа на преводот, која располага со голема мрежа на преведувачи од Македонија и од странство, при што ги избираме најдобрите за конкретната содржина, што е потврда за квалитетот што го нудиме.

Нашата дејност опфаќа преведувачки услуги од областа на правото, економијата, финансиите, медицината, фармацијата, инженерството, телекомуникациите, науката, информатичката технологија итн. Превод од сите застапени јазици на македонскиот пазар, кон и од македонски, како и кон англиски и други странски јазици, во зависност од потребата на клиентите.

Услуги:
• Превод (судски превод) на патни исправи и лични документи
• Превод (судски, стручен и специјализиран) со вклучена лектура
• Толкување (консекутивно и симултано)
• Локализација и адаптација (видео, аудио, веб, софтвер, маркетинг)
• Лектура, коректура (како засебна услуга)
• Академско пишување (адаптација на стилот на вашите трудови на академско ниво)
• Книжевен превод и рецензија

10 причини зошто ние сме најдобри:
1. Кај нас секој клиент е приоритетен
2. Нашата работа е усогласена со стандардот за преведувачки услуги EN 15038
3. Работиме со алатки за преведување со кои процесот се одвива поавтоматски и побрзо (каде што тоа е дозволено)
4. Нашите преводи ги добивате со вклучена лектура, што е особено важно бидејќи така гарантираме дека нема да добиете превод со грешки
5. Преводите ги добивате форматирани идентично на оригиналот, услуга која исто така е бесплатна доколку склучите договор за соработка со нас
6. Преводот го доставуваме на вашата локација
7. За вашите потреби го бираме преведувачот со најсоодветно искуство од областа (на пр. преведувачи кои работат исклучиво медицински преводи за превод на медицински извештаи)
8. Добивате бесплатно советување во однос на постапките за заверка на документи во домашните институции
9. Ангажираме преведувачи кои истовремено се говорители на целниот јазик (на пр., ако имате потреба за превод од англиски на словенечки јазик, го ангажираме нашиот лингвист чијшто мајчин јазик е словенечки).
10. Можност за креирање пакет-услуги и попусти според вашите потреби и проекти.

Доколку сакате навремена, професионална и квалитетна комуникација за непречено функционирање на вашиот бизнис, ние сме компанијата за вас. Ние сме вашиот незаменлив партнер во деловното работење и подадена рака за да освоите нови клиенти и пазари.

Ги решаваме јазичните дилеми!
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи