Д-р Нина

Работиме 6 дена во неделатаКлиматизираноДостапно за хендикепирани лицаРаботиме со плави картони

  • Адреса: бул.АСНОМ (АВНОЈ) 70-К-9 лок.9
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10687 км
  • Локација: во близина на поранешна слаткарница Стела

  • Телефон 2: 070 344061
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 19:30
    Саб од 09:00 до 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1484576145_74.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Д-р Нина е стоматолошка ординација која нуди индивидуален пристап во детската стоматологија, како и ортодонтски третман кај деца и возрасни. Располагаме со Рентген за панорамско снимање на заби. Работиме со сини картони.

Стоматолошки третмани:
• Естетски корекции
• Чистење на забен камен и полирање
• Поправка и лекување
• Вадење на заби
• Порцелански ламинати
• Коронки и мостови
• Тотални и визил протези
• Сите останати стоматолошки услуги кај возрасни и деца.

Работиме на дијагностицирање и решавање на следните здравствени проблеми:
• Бруксизам - ноќно шкрипење
• Третман на болки во мандибуларен зглоб
• Третман на ноќна апнеа (sleep apnea)

НАЈНОВО! НЕВИДЛИВИ ПРОЗРАЧНИ ПРОТЕЗИ!
Чекор по чекор до посакуваната насмевка без фиксни протези. Прозрачните фолии се направени од невидлив, тенок материјал за исправување на забите. Удобни, естетски и прифатливи за сите пациенти. Хигиената на забите и исхраната е без ограничување. За сите кои сакаат да ги исправат своите заби, но не сакат или не можат да носат фиксна протеза-постои уште едно многу добро решение и за најпребирливите пациенти, а тоа се најновите ПРОЗРАЧНИТЕ ПРОТЕЗИ.

Удобни при носењето
Поради удобноста при носењето и задоволувањето на естетскиот момент овој начин на исправување на заби се почесто се применува во светот,а сега се достапни и во Стоматолошката Ординација Д-р Нина. За разлика од фиксната протеза, овие протези може да се ставаат и да се вадат во текот на денот. Иако е препорачливо да се носат што е можно повеќе време. Овие протези не се носат за време на јадење, што не ве ограничуваат во исхраната, за разлика од фиксните протези. Друга нивна предност е тоа што забите нормално се четкаат и се не видливи за разлика од фиксните протези.

Прецизна позиција
Прозрачните протези се поставуваат преку забите и продуцираат благи сили кои ги поместуваат забите во планираната насока. Секоја фолија има точно утврдена задача и ги поместува забите за 0,25-0,3 мм. Секоја фолија е одговорна само за еден чекор во терапијата. Секоја фолија ги придвижува забите во прецизно планирана и дефинирана позиција. Придвижувањето на забите е планирано со компјутерска анализа.
После извршениот ортодонтски преглед на пациентот му се изработува план на терапија,за лекување и времетраење на истата.

ХИТ ВО СВЕТОТ, А СЕГА ДОСТАПНИ И КАЈ НАС!!!
Во секојдневната стоматолошка пракса во Стоматолошката Ординација Д-р Нина се изработуваат најразлични високо естетски реставраци со најсовремени матријали, порцелански заби, порцелански протези, но поради се поголемиот интерес за совршена насмевка и следејќи ги светските трендови Д-р Нина Митев, специјалист по ортодонција, во Англија се здоби со лиценца за третман и терапија на високо естетски прозрачни протези.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи