Биросеф

ПаркингКлиматизираноДостава

  • Адреса: Гоце Делчев 121
  • Место: Струмица
  • Оддалеченст: ≈10792 км

  • Факс: 034 330291
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1485425451_95.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Биросеф е единствен производител во Северна Македонија на сертифицирани сигурносни врати по EN 1627. Произведени во согласност со Европскиот стандард за сигурност EN 1627, кое е потврдено со Европски сертификат, издаден од ECB-S.

Сигурносните влезни врати, сертифицирани по Европскиот стандард за сигурност EN 1627, овозможуваат поголема заштита на самите објекти, бидејќи истите се тешки за провала.

Досегашното искуство покажува дека крадците многу потешко провалуваат во објекти опремени со вакви врати.

Овие врати се произведуваaт согласно дадени барања и нормативи и во споредба со несертифицираните влезни блиндирани врати, потребно е многу подолго време и поголема вештина за да истите бидат провалени.

Вратата е изработена во вид на сендвич од двострани челични лимови и исполна од термо изолациона ПП смеса. Има двострано заптивање со гумена лента, а сето тоа обезбедува топлинска и звучна изолација, како и противпожарна заштита.

Крилото на вратата е опшиено со украсна АЛ лајсна и е двострано обложено со медијапан, кој може да биде фурниран или офарбан во нијанса по Ваша желба.

Заклучувањето на вратата е со помош на Сигурносна брава која заклучува во повеќе точки.

Забелешка: Експертите за безбедност на ECB-S (www.ecb-s.com) за домаќинствата препорачуваат сертифицирани врати EN 1627, класа 2 или 3.
повеќе

Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи