Беџети Компани


  • Адреса: Илинденска б.б.
  • Место: Тетово
  • Оддалеченст: ≈7393 км
  • Локација: спроти новото средно медицинско училиште, Тетово

  • Телефон 2: 070 240460
  • Работно време: Пон - Нед од 08:00 до 19:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1574673134_84.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Беџети Компани е основано од двајца браќа Бесим и Буњамин Беџети кои работеле 15 години во Зофинген, Швајцарија, каде го имаат стекнато искуството во швајцарската компанија Х&Г КОСЕР АГ.
За која сопствениците на компанијата многу се благодарни за респектот што го имаат покажано. За прв пат во Македонија оваа фирма е регистрирано во 23.Х.1998 во Тетово во ул. Илинденска бб каде и се наоѓа нејзиното седиште.

Во 1998 година компанијата има почнато со мал капацитет со два работници Бесим и Буњамин Беџети. Оваа фирма ги има најсофистицираните машини во Македонија. Првиот капацитет има постигнато вредност од 1000 евра, додека две години подоцна се постигнува до вредноста од 5000 евра. Додека о послчедните години со 6 работници е се има постигнато до вредноста од 50000-70000 евра. Оваа е голем напредок за едно релативно кратко време. Беџети компани соработува со сите фирми за гуми што се наоѓат во и надвор од земјата. Фирмата Беџети Компани работи со европски стандарди.
повеќе
25%заштеда
Цена со ДДВ:4.305 ден.3.228 ден.

LASSA 205/55R16 91H SNOWAYS 4

25%заштеда
Цена со ДДВ:5.350 ден.4.012 ден.

LASSA 225/45R17 94V XL SNOWAYS 4

25%заштеда
Цена со ДДВ:5.350 ден.4.012 ден.

LASSA 195/70R15 C 104/102R WINTUS 2

25%заштеда
Цена со ДДВ:7.687 ден.5.765 ден.

LASSA 225/40R18 92V XL SNOWAYS 4

25%заштеда
Цена со ДДВ:7.933 ден.5.950 ден.

LASSA 225/75R16 C 118/116 R TRANSWA ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:6.457 ден.4.843 ден.

LASSA 225/70R15 C 112/110 R TRANSWA ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:5.043 ден.3.782 ден.

LASSA 195/70R15 C 104/102 R TRANSWA ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:14.760 ден.11.070 ден.

LASSA 295/35R20 105Y XL DRIVEWAYS S ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:12.915 ден.9.686 ден.

LASSA 255/35R20 97Y XL DRIVEWAYS SP ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:12.300 ден.9.225 ден.

LASSA 255/40R20 101Y XL DRIVEWAYS S ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:10.455 ден.7.841 ден.

LASSA 255/40R19 100Y XL DRIVEWAYS S ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:9.532 ден.7.149 ден.

LASSA 245/40R19 98Y XL DRIVEWAYS SP ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:5.658 ден.4.244 ден.

LASSA 225/40R18 91W XL DRIVEWAYS SP ...

25%заштеда
Цена со ДДВ:7.380 ден.5.535 ден.

LASSA 235/45R17 97W XL DRIVEWAYS

25%заштеда
Цена со ДДВ:4.735 ден.3.551 ден.

LASSA 225/45R17 91W DRIVEWAYS

25%заштеда
Цена со ДДВ:6.150 ден.4.613 ден.

LASSA 225/50R17 98Y XL DRIVEWAYS


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи