Авто Школа Мобилити Плус

ПаркингДостапен интернетРаботиме нон-стопКлиматизираноПлаќање со кредитни картички

  • Адреса: М.Т.Гологанов (Иво Лола Рибар) 21
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км
  • Локација: Центар, кај Млин Блакан
Дејности:

автошколи


  • Факс: 02 3181241

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1644324787_47.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Авто школа Мобилити Плус
Започни го урбаното возење!

Авто Школа Мобилити преку АМСМ Автошкола е првата автошкола формирана на територијата на Република Македонија уште во далечната 1976 година.

Денес, Авто Школа Мобилити со повеќе од 600 опслужени кандидати годишно, е пазарен лидер во обука на кандидати за Б категорија во конкуренција на повеќе од 30 автошколи на територијата на град Скопје.

Било да се работи за обука за управување со автомобил, моторцикл, камион или можеби автобус, избирајќи Авто Школа Мобилити, избирате најсовремени возила (Hyundai i10, Hyundai i30, Volkswagen Polo, Toyota Yaris, Suzuki Alto, Mazda 2) и професионални предавачи и инструктори, кои од Вас несомнено ќе направат одличен возач.

Авто Школа Мобилити Ви стои на располагање за обуки во следните категории:

●Обука за А категорија
●Обука за А1 поткатегорија
●Обука за Б категорија- обуката се спроведува на нови и современи возила од марките: Suzuki Alto, Toyota Yaris, Mazda 2, Hyundai i10, Hyundai i30...
●Обуки за Б+Е категорија
●Бесплатна теоретска обука
●Обука за Ц категорија
●Обука за Ц+Е категорија
●Обука за Д категорија

Сите кандидати во Авто Школа Мобилити добиваат бесплатно АМСМ Light членство.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи