Арсов Трајче

Работиме нон-стоп

 • Адреса: Бојмија 1
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7853 км
 • Локација: после Нова Железничка


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1582198194_26.jpg?t=true&w=300&h=300


  Фото и видео галерија

  1) Сите тековни и актуелни содржини од областа на правото и правосудството на едно место.

  2) Правни совети:
  - ГРАЃАНСКО ПРАВО (сопственост, службеност, нарушено владение; изработка на сите видови договори, надомест од претрпена материјална и нематеријална штета; водење оставински постапки, наплата на плати, надоместоци и поништување спорни отказни решенија, развод на брак и добивање издршка)

  - СТОПАНСКО ПРАВО (деловно-правни односи, посредување, основање и промена на правни лица, СТЕЧАЈ и ЛИКВИДАЦИЈА)

  - УПРАВНО ПРАВО (Управни постапки пред државни органи, Управни спорови пред Управен суд)

  - КРИВИЧНО ПРАВО и ПРЕКРШОЦИ

  Области на работа

  -Деловно и корпоративно право
  -Договори, штети и други облигациони односи
  -Интелектуална сопственост
  -Недвижности и подвижни предмети
  -Работни односи
  -Семејно и наследно право
  -Судски постапки
  -Управно право


  повеќе
  Мапа

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи