Ани-комерц


  • Адреса: Анастас Митрев 29/8
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7427 км

  • Телефон 2: 070 306018
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1552918664_98.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Ани Комерц е друштво за производство, трговија и услуги со основна дејност производство и трговија на декоративни кеси и кутии.

Ани Комерц е формирано во 1992 година. Располага со широка палета на производи. Во 2003 година беше учесник на саемот Технома во Скопје, како и на меѓународниот саем во 2004 година во Букурешт. Ани Комерц е прв производител на украсни кеси во Македонија. Се разликува од другите со своите производи изработени со посебна креативност.

Многу често се запрашуваме што би купиле како подарок за близок пријател/ка или партнер/ка, што да направиме со мебелот кој веќе старее и оние предмети кои ни се омилени а го губат „сјајот“ кој го имаа на самиот почеток, како да ги декорираме Велигденските јајца да изгледаат уникатно и креативно. За среќа, постои техника која најверојатно многумина ја познаваат, а оние кои не знаат за неа, имаат шанса не само да ја запознаат техниката, па и да ја научат.

▪️Декупаж. Техника која се користи за декорирање на предмети која првпат се појавува во 12тиот век во Источен Сибир, каде ја користеле дизајнирајќи најразлични форми на ткаенина за украсување. Занаетот во 17тиот век се проширил во Кина, а од 20тиот век се појавува и во Франција, каде за првпат се користи зборот deּ∙ּּcou∙page кој во превод е „пресечи“.

Ќе имате можност да научите сами како да дизајнирате и украсувате совршено спакуван подарок. Ќе научите како да направите мала кутија за накит, свеќници, подметувачи, како да ги украсите вашите постоечки предмети. Сè што е од дрво, керамика, стакло, метал, пластика и слично може да се декупажира.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи